„Jaskółcze Gniazdo” w Mościcach? – zapraszamy do konsultacji!
access_time 2010-01-26 13:01:23
W Tarnowie ożywa dyskusja w sprawie nazwy dla stadionu miejskiego w Mościcach. Pojawiają się różne głosy i propozycje. Poddajemy pod rozwagę kolejną z nich i liczymy na odzew ze strony tarnowian.

Nazwa „Jaskółcze Gniazdo”, bo tak właśnie mógłby nazywać się stadion miejski, w opinii publicznej funkcjonuje już od pewnego czasu i budzi dobre skojarzenia. W odniesieniu do stadionu „Unii” pojawia się ona m.in. na stronie internetowej www.stadiony.net.

„Jaskółcze Gniazdo” to sformułowanie wywodzące się z wieloletniej tradycji Klubu Sportowego „Unia Tarnów”, wskazuje ono na długoletnie związki z największym patronem Klubu, tj. Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach. „Jaskółcze Gniazdo” kojarzy się również z grupami kibiców, co także jest dużym atutem.

Każdy z tarnowian może sam zdecydować, czy to właśnie pod takim imieniem funkcjonować ma tarnowski, sportowy obiekt. Urząd Miasta rusza z konsultacjami społecznymi w tej sprawie i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w sondzie (na oficjalnym portalu miejskim www.tarnow.pl ). Jeśli proponowana nazwa spotka się z przychylną opinią większości mieszkańców, Prezydent Ryszard Ścigała wystąpi z formalnym wnioskiem o takie nazwanie stadionu.

Jeżeli natomiast macie Państwo inne propozycje nazwania stadionu miejskiego w Tarnowie – Mościcach, prosimy je kierować na adres Biura Prasowego UMT – m.czaja@umt.tarnow.pl.

Wejdź na stronę i zagłosuj: LINK


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A