Harcerze na szlaku Św. Jakuba
access_time 2010-03-01 17:14:33
26 lutego 2010 roku harcerze Hufca Tarnów ZHP im. gen Józefa Bema wzięli udział w sztafecie na szlaku Św. Jakuba. W 2004 roku francuscy pielgrzymi wpadli na pomysł zorganizowania wspólnej europejskiej akcji – sztafetowego przejścia do Santiago de Compostela z różnych stron Europy. W tym roku po raz pierwszy do udziału zostali zaproszeni także Polacy.

- Tarnowscy harcerze włączyli się do akcji koordynowanej na terenie Małopolski przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie, oddział w Tarnowie - – mówi podharcmistrzyni Agnieszka Wójcik, zastępca komendanta Hufca Tarnów ds. programowych – Włączyliśmy się do sztafety na odcinku z Tarnowa do Dębna.

W koordynowanym przez Hufiec Tarnów odcinku sztafety wzięli udział głównie harcerze z 31 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej „Leliwici” z Żabna oraz przedstawiciele innych drużyn z terenu działania Hufca Tarnów.

Udział w tej sztafecie jest jednym z przykładów realizacji przez harcerzy „Przyrzeczenia Harcerskiego”, które zobowiązuje nas harcerzy m.in. do „Służby Bogu” – przypomina podharcmistrzyni Agnieszka Wójcik.

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce, zrzeszającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.


Zdjęcia: Agnieszka Wójcik

Info: Komenda Hufca ZHP im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie

Komentarze...