Kolorowe „Kukuryku”
access_time 2010-03-02 14:11:51
5 marca następna premiera w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, tym razem będzie to „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” Paula Maara w reżyserii Tomasza Kowalskiego. Premierowe przedstawienia w piątek o godz. 17.00 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

„Kukuryku na patyku” to rzecz o dwóch chłopcach, którzy podejmują wspólne zabawy, przekomarzają się i rywalizują ze sobą czyniąc sobie nawzajem rozmaite psoty, a równocześnie uczą się tego co jest najcenniejsze – trudnej sztuki przyjaźni – mówi reżyser Tomasz Kowalski. I choć często się na siebie obrażają, to jednak wspólne doświadczenie nieszczęścia uczy ich obu rozumu, a przede wszystkim wspólnej zabawy, współdziałania.

Spektakl jest opowieścią o wystawionej na ciężką próbę przyjaźni dwu zabawnych Klaunów: Dezyderiusza i Kminka. W ich życie wypełnione codziennymi czynnościami, zabawą i drobnymi niesnaskami wkracza ktoś z zewnątrz. Tekst stworzony przez Paula Maara, jednego z najważniejszych współczesnych niemieckich pisarzy dla dzieci i młodzieży, doskonale ukazuje jak poważnym zagrożeniem może stać się podstępne manipulowanie czyimś postępowaniem. Autor doskonale pokazuje w swojej sztuce psychikę i zachowania dziecka sprowadzając poważne problemy do zrozumiałego dla dziecka poziomu.

- To będzie sympatyczne widowisko dla dzieci – zapewnia Rafał Balawejder, z-ca dyrektora Tarnowskiego Teatru. Tak jak lubią kolorowo ze zrozumiałą akcją i wyraźnym przesłaniem: uczmy się odkrywać prawdziwe intencje, tak by zacząć się wzajemnie rozumieć.

Paul Maar „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich” - Kikerikiste, przekład Aleksander Berlin.

Reżyseria i scenografia: Tomasz Kowalski
Muzyka: Ewa Kornecka
Teksty piosenek: Andrzej Stalony-Dobrzański Obsada: Ana Nowicka, Michał Wiśniewski (gościnnie) oraz Robert Żurek. Statyści: Włodzimierz Nędza i Tomasz Sitko.
Inspicjentem, suflerem jest Krystyna Fudyma.


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A