„Na styku kultur” - Powiat Tarnowski na targach w Łodzi
access_time 2010-03-04 14:10:40
Powiat tarnowski prezentował się „Na styku kultur”. Te łódzkie targi cieszą się co roku bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających, samorząd postanowił więc – wspólnie z miastem Tarnowem – zaprezentować swoją bogatą ofertę kulturową, historyczną i turystyczną.

Podczas targów swoje oferty turystyczne zaprezentowało ponad 150 wystawców, a wśród nich również wielu wystawców zagranicznych z takich państw jak: Czechy, Egipt, Gruzję, Izrael, Litwa, Rosja, Tunezja Słowenia, Ukraina, Węgry. Imprezę honorowym patronatem objęli: Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi.

Na wspólnym stoisku powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczną naszego regionu. Stoisko jak zawsze tętniło życiem, smakiem i zapachami – wszystko za sprawą lokalnych przysmaków przygotowanych przez gospodarstwa agroturystyczne wchodzące w skład Lokalnej Grupy Działania „Dunajec-Biała”. - Przez przygotowane przez powiat tarnowski i Tarnów stoisko w ciągu trzech dni przewinęło się kilka tysięcy osób. Nikt nie odszedł z pustymi rekami. Takie zainteresowanie bardzo nas cieszy i pokazuje, że właśnie taka forma promocji jest bardzo potrzebna – ocenia Elżbieta Łabędź z Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Odwiedzający mogli zaopatrzyć się w materiały promocyjne oraz pamiątkowe gadżety reklamujące powiat i miasto Tarnów. Interesowała ich zwłaszcza oferta agroturystyczna powiatu tarnowskiego, rowerowe i piesze szlaku turystyczne, możliwość uprawniania turystyki konnej. Wiele osób pytało z ciekawością o znane często ze słyszenia dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, legendy Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach.

Kolejnym miejscem, gdzie powiat tarnowski zaprezentuje swoją ofertę turystyczna będą marcowe Międzynarodowe Targi Turystyczne „Glob” w Katowicach, natomiast w kwietniu oferta prezentowana będzie podczas Krakowskiego Salonu Turystycznego, Międzynarodowych Targów Turystycznych w Gdańsku oraz Międzynarodowych Targów Turystycznych w Warszawie „Lato 2010”.


Info: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A