Zapowiedź meczu pucharowego Szreniawa Nowy Wiśnicz - Unia Tarnów
access_time 2010-03-05 11:16:56
Informujemy, że wiadomość podana w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej przez pana Andrzeja Mizerę, dotycząca odwołania meczów 1/8 Pucharu Polski JEST NIEPRAWDZIWA! Na chwilę obecną nie ma informacji o odwołaniu i spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 14:00 na boisku w Nowym Wiśniczu!


Rundę wiosenną, ale także nową dekadę XXI wieku, piłkarze UNII Tarnów rozpoczną 6 marca 2010 o godz. 14:00 wyjazdowym meczem ze SZRENIAWĄ Nowy Wiśnicz. Będzie to przełożony z listopada pojedynek IV rundy (1/8 finału) Pucharu Polski w Okręgu Tarnowskim. Najwyżej notowane kluby z Tarnowskiego - LKS Nieciecza i Okocimski Brzesko - rozpoczną grę w PP od szczebla centralnego. Unia, która w poprzednich 4 edycjach grała w finale, a w 2 ostatnich zdobywała Puchar, jest najwyżej notowana spośród drużyn walczących o trofeum w Okręgu Tarnowskim. Jaskółki zajmują po rundzie jesiennej 3 miejsce w III lidze, z dorobkiem 32 punktów w 17 meczach (10 zwycięstw - 2 remisy - 5 porażek), bilans bramkowy 29-21. Obie drużyny rozpoczęły rozgrywki Pucharu Polski od III rundy. Jaskółki pokonały 6-0 Iskrę Tarnów, zaś Szreniawa rozgromiła 9-0 LKS Trzcianę 2000.

Pojedynek Unii ze Szreniawą będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem między klubami (od bardzo dawna, jeśli nie w ogóle). Szreniawa jest jedynym liczącym się klubem z regionu, z którym Unii nie udało się jeszcze spotkać. Trzeba więc przybliżyć pierwszego rywala Jaskółek w nowej dekadzie.

Nowy Wiśnicz to miasto leżące 8 km na południe od Bochni. Prawa miejskie uzyskał w 1616 r. W tamtych czasach zamek w Nowym Wiśniczu był (krótko) siedzibą potężnego, magnackiego rodu Lubomirskich. W 1934 r. Nowy Wiśnicz utracił prawa miejskie - odzyskał je w 1994 r. Miasto liczy ok. 2800 mieszkańców.
Szreniawa to nowa siła w tarnowskiej piłce. Klub założono w 1932 r. Najwyższy ligowy poziom jaki osiągnął to IV liga. Szreniawa występowała w niej w sezonie 2002/3, a ponownie awansowała w 2008 r. Jesień 2009 r. była bardzo dobra w wykonaniu Szreniawy, która zajmuje 5 miejsce w tabeli IV ligi z 26 pkt. (7-5-3) w 15 meczach, bramki 32-19. Zespół ma ambicje awansu do III ligi - strata do liderującego Orła Balin to tylko 2 punkty, a zimą Szreniawę poważnie wzmocniono, angażując aż 6 piłkarzy Hutnika Kraków!

W Unii nowa dekada ma być nowym otwarciem. Jeszcze niedawno wiele wskazywało na to, że po jednej z najsłabszych dekad w historii tarnowskiego piłkarstwa, Jaskółki, na przekór trudnościom, zaczną na nowo zapisywać karty w księdze chwały. Niestety, początek nowej dekady przyniósł wręcz hiobowe wieści. MZPN chce w trakcie sezonu odebrać Unii ligową licencję, co de facto oznacza likwidację piłkarskiej Unii na futbolowej mapie Polski. W dodatku zawieszono 5 piłkarzy za udział w "aferze korupcyjnej" (moim zdaniem robi się z igły widły, albo jak mówi inne powiedzenie "burzę w szklance wody"), co poważnie osłabi kadrę Jaskółek.

W tej sytuacji faworytem sobotniego meczu wydaje się być Szreniawa. MAMY JEDNAK NADZIEJĘ, ŻE PIŁKARZE UNII BĘDĄ W NOWYM WIŚNICZU WALCZYĆ DO UPADŁEGO O ZWYCIĘSTWO I AWANS! W zaistniałej sytuacji, gdy wyszło na jaw, że najwierniejsi fani piłkarskiej Unii byli oszukiwani przez własnych zawodników, OCZEKUJEMY, ŻE NIC TAKIEGO JUŻ NIGDY MIEJSCA MIEĆ NIE BĘDZIE! ŻE ŻADEN MECZ UNII NIE BĘDZIE SPRZEDANY, KUPIONY ANI ODPUSZCZONY! KU CHWALE WIELKIEJ UNII! PUCHAR DLA JASKÓŁEK!!


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...