Happening na Dzień Kobiet
access_time 2010-03-05 13:27:14
Tarnowska Federacja Młodych Socjaldemokratów (młodzieżówka SLD), w dniu 8 marca 2010 r. organizuje happening z okazji Dnia Kobiet. Około godziny 11:00 na Placu Sobieskiego w Tarnowie działacze FMS będą rozdawać kwiaty oraz bileciki z życzeniami mieszkankom Tarnowa.

Warto nadmienić, iż poza licznymi gestami czynionymi przez mężczyzn podczas tego dnia w stronę płci pięknej, święto to ma jeszcze inny, dużo bardziej podniosły i symboliczny wymiar. Ten dzień jest właśnie niesamowitym upamiętnieniem wieloletniej walki o emancypację kobiet, walki toczącej się przez wiele dziesięcioleci. Najważniejsze jej osiągnięcia to powszechne prawa wyborcze dla kobiet, dostęp do stanowisk publicznych, prawo kobiet do pracy i szkoleń zawodowych czy też zaprzestanie dyskryminacji w codziennym życiu oraz miejscu pracy, słowem walka o równy status mężczyzn i kobiet.

My, lewica robimy wiele aby ten dzień nie przeszedł bez echa w naszym społeczeństwie. Ósmego marca jesteśmy obecni na ulicach naszych miast biorąc udział w manifach czy organizując happeningi. Tarnowska Federacja Młodych Socjaldemokratów od pięciu lat rozdaje kwiaty oraz bileciki z życzeniami dla mieszkanek naszego miasta. Staramy się również rozmawiać z kobietami o ich problemach, służyć im profesjonalną radą w rozmaitych dziedzinach życia. - mówi Tomasz Gębarowski - przewodniczący Rady Powiatowej FMS w Tarnowie.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A