Tenisista Tarnowskiego Klubu Tenisowego zwycięzcą "Supermasters PZT 2010"
access_time 2010-03-08 12:25:31
W rozegranym w Pabianicach Turnieju Nadziei Tenisowych Konrad Słowik triumfował w kategorii do lat 12-tu. Podopieczny trenera Jana Pajora po raz pierwszy wystąpił w tym prestiżowym turnieju, do którego zapraszanych jest 6 najlepszych zawodników rankingu PZT. Młody zawodnik TKT Tikkurila Tarnów wygrał wszystkie mecze.

Najpierw w fazie grupowej pokonał 6/2 6/2 Michała Sikorskiego TUKS Kozica Piotrków i Maksymiliana Raupuka SKT Sopot 6/4 6/1. W półfinale wygrał 6/1 6/3 z Bartoszem Klukowskim UKS Okęcie Warszawa, a w finale 6/3 6/2 z nr 2 rankingu PZT Piotrem Matuszewskim KT Start Łódź.

Konrad Słowik jest bezapelacyjnym nr 1 w Polsce w kategorii do lat 12-tu. W kończącym się sezonie halowym wygrał wszystkie najważniejsze imprezy zdobywając złote medale i tytuły mistrzowskie w : Drużynowych Mistrzostw Polski, Mistrzostwach o puchar PZT w singlu i w deblu, Supermastersie. Obecnie rozpocznie przygotowania do sezonu letniego, w którym zadebiutuje w turniejach międzynarodowych do lat 12-tu i 14-tu oraz Mistrzostwach Europy.

Niedługo powinno być głośno o innych zawodnikach Tarnowskiego Klubu Tenisowego: Justynie Baran, Jakubie Węgrzynie, Mateuszu Bizonie, Karinie Błaś, Aleksandrze Kucie, którzy już odnoszą sukcesy w Ogólnopolskich Turniejach Klasyfikacyjnych i są powoływani na konsultacje centralne oraz wojewódzkie.

Info i zdjęcie: Tarnowski Klub Tenisowy