Unia Tarnów otrzymała licencję na grę w III lidze !!!
access_time 2010-03-10 10:39:43
Ku uciesze tarnowskich kibiców Jaskółki wystartują w rundzie wiosennej, to nie koniec dobrych wiadomości. Po nie otrzymaniu licencji przez krakowski Hutnik, Unia Tarnów awansowała na pozycję wicelidera! Do lidera Puszczy Niepołomice traci tylko 1 punkt.


Wczoraj w Krakowie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji przy Małopolskim Związku Piłki Nożnej. Komisja, po zapoznaniu się z domumentami, które uzyskała od działaczy tarnowskiej Unii, zdecydowała o przyznaniu Unii Tarnów licencji na występy w rundzie wiosennej III ligi małopolsko-świętokrzyskiej.

Komisja Licencyjna przyznała wczoraj licencję Unii Tarnów. 2 marca klub jej nie otrzymał, także z powodu długów i braku gwarancji na ich spłacenie. Klub odwołał się od tej decyzji i dostarczył kolejne dokumenty, które zostały uznane przez Komisję Licencyjną za wystarczające.

Komisja Licencyjna Małopolskiego Związku Piłki Nożnej nie przyznała Sportowej Spółce Akcyjnej Hutnik Kraków licencji na grę w III lidze seniorów w rundzie wiosennej sezonu 2009/2010. Hutnik, dotychczasowy lider tabeli, nie zagra więc wiosną w III lidze.

Ponieważ zespół rozegrał już 50 procent spotkań w lidze, będzie nadal uwzględniany w tabeli, ale przesunięty w niej na ostatnie miejsce. Drużyny będą pauzować w kolejce, w której terminarz wyznaczał im za rywala Hutnika, ale teoretycznie powinny otrzymywać za nierozegrany mecz trzy punkt walkowerem.

Hutnik SSA nie dostał licencji z powodu gigantycznych długów spółki, lista jego wierzycieli jest długa, są na niej zarówno instytucje państwowe ZUS i US, jak i prywatne osoby, w tym pracownicy klubu. Decyzja Komisji Licencyjnej, która przekazała swoje postanowienie Wydziałowi Gier MZPN, zwalnia z niemiłego obowiązku wycofania drużyny władze hutniczej spółki. Będą jednak musiały się zdeklarować co do pozostałych drużyn - VI-ligowych rezerw i zespołów juniorów.

Nowym liderem tabeli będzie więc Puszcza Niepołomice, która potwierdziła już, że będzie zainteresowana walką o awans.

Pierwsza kolejka rundy wiosennej już w najbliższą sobotę (13 marca 2010) UNIA Tarnów podejmie HETMANA Włoszczową. Początek spotkania w Jaskółczym Gniezdzie o godzina 13:00. WSTĘP NA TO SPOTKANIE BEZPŁATNY!

Miejmy nadzieje, że wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej niektóre "obiektywne" tarnowskie gazety, zajmą się w końcu pisaniem o prawdziwym sporcie. Gdyż do tej pory zajmowały się tylko "dokopaniem" tarnowskiej Unii.


Info: ZKS Unia Tarnów/własne

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A