Kana zaprasza Seniorów
access_time 2010-02-04 14:09:05
10 lutego br., w środę, o godz. 9.00 odbędzie się pierwsze spotkanie w budynku KCEM Kana w ramach działania Kana Senior.

O 9.20 wszyscy wspólnie udadzą się na mszę świętą pod przewodnictwem Prezesa Centrum ks. Artura Urbana do sąsiedzkiej kaplicy sióstr Służebniczek Starowiejskich. Po zakończonej liturgii, około godziny 10.30 wszyscy spotkają się ponownie w Kanie na spotkaniu inauguracyjnym, gdzie przy kawie i herbacie będzie można porozmawiać o planach działania autorskiego projektu Kana Senior.

Ten projekt jest odpowiedzią na apel w szczególności emerytów i rencistów, którzy chcą być aktywni i chcą wspólnie spędzać wolny czas - mówi dyrektor Centrum Jakub Drwal. Przewidujemy dwa spotkania tygodniowo do południa, gdzie wtorek będzie poświęcony rozwojowi zainteresowań jak np.: szachy, brydż, scrabble, robienie na drutach, szydełkowanie, zajęcia manualne oraz kącik babcinych przepisów- kontynuuje dyrektor Kany. Środa natomiast będzie dniem tematycznym, gdzie między innymi będzie można włączyć się w wykłady historyczne, kulturalne, patriotyczne oraz skorzystać z warsztatów językowych oraz komputerowych.

Harmonogram spotkań zostanie podany na pierwszym spotkaniu. Możemy jednak już zdradzić, iż odbędą się wykłady o historii miasta Tarnowa i jego znaczeniu w dziejach państwa Polskiego. Zainteresowani będą uczestniczyli w muzycznej podróży do czasów Fryderyka Chopina. Odbędą się również rozważania Wielkopostne oraz będzie można podyskutować na temat literatury czy filmu.

W trakcie trwania projektu przewidywane są między innymi wycieczki autokarowe, wspólne wyjścia do kina i teatru.

Wszelkie szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie KCEM Kana mieszczącym się przy ulicy Mościckiego 12, po numerem telefonu 014 6 888 111 lub skorzystać ze strony internetowej www.kana.pl.


Info: Organizatorzy

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A