Harcerska Akcja Zimowa 2010 zakończona
access_time 2010-02-08 12:52:46
Tradycyjnie już w okresie ferii zimowych Związek Harcerstwa Polskiego przeprowadza Harcerską Akcję Zimową. Tarnowski Hufiec ZHP im. gen. J. Bema jak co roku włączą się aktywnie w tą akcję. W tym roku zarówno harcerze jak i dzieci i młodzież nie zrzeszona, mogli aktywnie wypoczywać na tygodniowym harcerskim zimowisku, które obyło się w dniach 25-30 stycznia br. w Jodłówce Tuchowskiej.

- Tegoroczne zimowisko odbyło się pod hasłem "Anioły Stróże bywają różne – pracowite, uskrzydlone i dobroduszne" – mówi podharcmistrzyni Katarzyna Mróz, komendantka zimowiska – Całe tegoroczne zimowisko toczyło się wokół tematyki "Anioła Stróża". I tak mieliśmy Dzień Stróża Prawa, Dzień Anioła Stróża, Dzień Stróża Moralności czy Dzień Stróża Fair Play.  

W ramach zimowiska, harcerze wzięli dział w m.in. grze terenowej w okolicach góry Brzanki, wieczorze kowbojskim czy w wycieczce do pasieki "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Nie zabrakło też rywalizacji tak sportowej w ramach organizowanej rokrocznie na zimowisku "Olimpiady Zimowej", jak i czysto harcerskiej.  

- Pomimo niskich temperatur w pierwszych dniach zimowiska udało nam się przygotować i zrealizować atrakcyjny dla uczestników program, który miał nie tylko być okazją do wypoczynku ale również do poznania walorów przyrodniczych pasma Brzanki – mówi podharcmistrzyni Katarzyna Mróz – Ważnym elementem programu były również zajęcia w ramach których harcerze zdobywali i pogłębiali wiedzę oraz umiejętności harcerskie. Nie bez znaczenia był również element integrujący harcerzy z różnych drużyn i środowisk Hufca Tarnów.  

Niezależnie od zimowiska, niektóre drużyny zorganizowały własne rajdy i biwaki zimowe. I tak tarnowscy harcerze dotarli w ramach tych biwaków m.in. na Polichty, Brzankę, Maciejową i do Łomnicy.  

Tegoroczna Harcerska Akcja Zimowa 2010 Hufca Tarnów, a szczególnie zimowisko nie mogłoby odbyć się w takim kształcie bez wsparcia przyjaciół tarnowskiego harcerstwa.  

- HAZ 2010 Hufca Tarnów wsparli m.in.: Zakład Remontowy Urządzeń Gazowniczych Sp. z o.o., Firma Reklamowa REDRUK, Gmina Miasta Tarnowa, Powiat Tarnowski i Tarnowskie Centrum Informacji - mówi  harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP - Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki których pomocy mogliśmy zaproponować nie tylko atrakcyjny, ale również niedrogi wypoczynek zimowy dla naszych harcerzy.   

Związek Harcerstwa Polskiego jest największą, skupiającą wolontariuszy organizacją wychowawczą dzieci i młodzieży, działającą w Polsce od blisko stu lat, skupiającą ok. 120 tys. zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów. W 2010 roku Związek Harcerstwa Polskiego obchodzi 100lecie harcerstwa na ziemiach polskich.  


Info i zdjęcia: Komenda Hufca ZHP im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A