Młody Jazz – Bartek Pieszka Quartet w TCK
access_time 2010-02-12 09:14:33
Po udanym i bardzo ciepło przyjętym przez publiczność koncercie zespołu Auaua otwierającym nowy cykl pod hasłem „Młody Jazz”, Tarnowskie Centrum Kultury, zgodnie z obietnicą wychodzi z kolejną propozycją. W lutym z cyklu „Młody Jazz” odbędzie się koncert młodego zespołu „Bartek Pieszka Quartet”. Formację tworzy czterech zdolnych i odważnych muzyków, absolwentów i studentów Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. W dźwiękach zespół prezentuje świeże spojrzenie na Jazz umiejętnie eksponując własne fantazje i warsztat. Koncert 12 lutego (piątek) w TCK.

Bartek Pieszka Quartet wystąpi w składzie:

Bartek Pieszka - wibrafon
Nikola Kołodziejczyk - pianino
Maciej Szczyciński - bas
Sebastian Kuchczyński - perkusja

O zespole:

Bartek Pieszka Quartet powstał na początku 2007 roku. Jest już zdobywcą II nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „DoDж The International Jazz Festival 2009” w Kijowie, na VI Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym "Krokus Jazz Festival 2007", jak też II nagrody na XXXI Międzynarodowym Konkursie Młodych Zespołów Jazzowych "Jazz Juniors 2007" w Krakowie.
Zespół prezentuje nowoczesny, europejski jazz nawiązujący do korzeni muzyki klasycznej, czerpiąc inspiracje z folkloru polskiego, argentyńskiego, a także skandynawskiego. Szczególnie w żywym kontakcie, zarówno w kompozycjach, jak i improwizacjach muzycy sprytnie nawiązują konwersację z publicznością wywołując tym niezwykłe emocje. Leaderem zespołu jest wibrafonista, który muzyce nadaje specyficzny takt i klimat. Wkrótce ukaże się debiutancki album Bartek Pieszka Quartet na którym znajdą się sprawdzone na koncertach kompozycje.

Koncert z cyklu „Młody Jazz” - Bartek Pieszka Quartet
12 lutego 2010r., godz. 19.30, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety w cenie 9 zł do nabycia w Tarnowskim Centrum Kultury (Tarnów, Rynek 5).

Informacje: www.tck.pl oraz tel. 014 6 888 888


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A