„Ich lepsze jutro” pomoże rozliczyć z fiskusem
access_time 2010-02-12 17:49:07
Tarnowskie Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” udostępniło na swojej stronie bezpłatny program do rozliczania się z urzędem skarbowym. Link znajduje się na stronie www.ichlepszejutro.pl, a procedura jest prosta i przejrzysta. Przy okazji można przekazać stowarzyszeniu 1 proc. podatku, a tym samym pomóc niepełnosprawnym dzieciom. Stowarzyszenie organizuje też akcję pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania.

Proste narzędzie służące do przygotowania zeznania rocznego przekazała firma Power Media SA, zajmująca się produkcją oprogramowania do prowadzenia księgowości internetowej. Przedsięwzięcie nie wymaga ponoszenia jakichkolwiek kosztów i nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań. Wystarczy wejść na stronę www.ichlepszejutro.pl i postępować zgodnie z instrukcjami. Wypełnienie zeznania trwa zaledwie kilka minut – zapewnia Krzysztof Drwal, prezes Stowarzyszenia „Ich lepsze Jutro”. Podczas tworzenia zeznania rocznego system automatycznie wpisze w deklarację podatkową nr KRS stowarzyszenia 0000237677 i jego nazwę. Tym samym 1 proc. podatku trafi do tej tarnowskiej organizacji.

Stowarzyszenie organizuje też bezpłatną akcję pomocy w wypełnieniu rocznego zeznania. W tym celu należy udać się do budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej 6 z kompletem dokumentów.

Pierwsze dyżury odbędą się:

- we wtorek, 16 lutego, w godz. 15.00-16.00,
- w środę, 17 lutego, w godz.: 8.00-11.00,
- we wtorek, 23 lutego, w godz. 15.00-16.00,
w środę, 24 lutego, w godz.: 8.00-11.00.


Akcja będzie kontynuowana w marcu.

Wszystkie środki przekazane przez podatników w bieżącym roku Stowarzyszenie zamierza przeznaczyć na utworzenie i wyposażenie lokalu przy ul. Pułaskiego 91 w Tarnowie, gdzie po wakacjach rozpocznie działalność Specjalistyczne Centrum Rehabilitacji dla dzieci. Obecnie trwają prace zmierzające do przystosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na powierzchni ok. 100 metrów kwadratowych, oprócz poczekalni, recepcji i toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełną sprawnością ruchową, znajdą się sale do rehabilitacji logopedycznej, psychologicznej, ruchowej, sala oddziaływania polisensorycznego z gabinetem światła i sala do zajęć z psem. Stowarzyszenie świadczy bezpłatną pomoc dla ponad 50 dzieci zapisanych do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Zajęcia odbywają się cztery razy w tygodniu.


Info: Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A