Tarnowskie pary na "Mistrzostwach Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych – ZAMOŚĆ 2010”
access_time 2010-02-17 13:20:54
W dniach 13 i 14 lutego 2010 roku, w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rywalizowały ze sobą najlepsze pary taneczne z całej Polski. Dwie pary z naszego miasta zakwalifikowały się do udziału w owych mistrzostwach, a nasi reporterzy postanowili zrelacjonować ich taneczne zmagania.
Przez dwa dni, na parkiecie rywalizowało ze sobą około 200 par tanecznych z całego kraju - w kategoriach wiekowych: Junior I (12-13 lat) i Junior II (14-15 lat) w tańcach latynoamerykańskich oraz w kategoriach: Młodzież, Dorośli i Seniorzy w tańcach standardowych, z których zostali wyłonieni Mistrzowie Polski, późniejsi reprezentanci naszego kraju na Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata.   
 
Finałowa Gala "Mistrzostw Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych – ZAMOŚĆ 2010”,  w sobotę, zgromadziła nie tylko zamojską publiczność, ale również „świat taneczny” z całej Polski.  Przyczyną tego „najazdu” na Zamość, była nie tylko wspaniała rywalizacja par na tanecznym parkiecie, podczas odbywających się mistrzostw, ale również wspaniały pokaz, który przygotowali organizatorzy.
 
Imprezę poprowadziła znana nam już jurorka programu "Taniec z Gwiazdami"- Iwona Pavlović oraz Janusz Myka. W pokazie wystąpili Mistrzowie Świata par zawodowych w tańcach latynoamerykańskich - Michał Malitowski i Joanna Leunis. Michał Malitowski jest rodowitym Polakiem, a cała para reprezentuje nasz kraj. Pokaz na najwyższym poziomie tanecznym, cala publiczność oglądała z zapartym tchem i każdą prezentację tej pary, witała ogromnym aplauzem.
 
Niespodzianka dla publiczności, był również pokaz pary Wiktor Kiszka i Małgorzata Garlicka - Mistrzów Polski w stylu Standard w roku 2009. Para ta, po ostatnich mistrzostwach, postanowiła rozstać się, a organizatorzy tegorocznych mistrzostw, namówili parę do pożegnalnego pokazu.
 
Na sobotniej gali wieczornej, wśród rywalizujących na parkiecie par, nasi reporterzy dostrzegli wspaniałą parę, która miała ostatnio okazje zobaczyć nasza tarnowska publiczność, w pokazie tanecznym na OTTT „ZIMA 2009” i Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w 10 Tańcach, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Tarnowie i Klub Tańca Towarzyskiego „eMiKa” PM. Byli to Sergio Rusu i Dorota Makar, którzy na "Mistrzostwach Polski PTT i FTS w Tańcach Standardowych – ZAMOŚĆ 2010” zdobyli II-vice Mistrza Polski par Dorosłych w stylu standardowym.
 
W niedzielę od godzin porannych śledziliśmy zmagania par tanecznych w kategorii wiekowej 16-18 lat (Młodzież), w której mieliśmy dwie pary reprezentujące nasze miasto. Byli to: Tomasz Stysiał i Renata Chwistek oraz Michał Wójcicki i Magdalena Zyznar z Klubu Tańca Towarzyskiego „eMiKa” PM w Tarnowie.
 
Występ na Mistrzostwach Polski, to ogromny zaszczyt dla biorących w nich udział par, które musiały spełnić wiele wymagań i rywalizować na wielu turniejach rangi GRAND PRIX Polski i IDSF, by móc zakwalifikować się do udziału w mistrzostwach, a zarazem znaleźć się w gronie najlepszych polskich par.
 
Wiele godzin trwała  wyczerpująca rywalizacji na zamojskim, tanecznym parkiecie, w rytmach Walca Angielskiego, Tanga, Walca Wiedeńskiego, Slowfoxa i Quickstepa, podczas której jury mistrzostw typowało najlepsze polskie pary do kolejnych rund eliminacyjnych, a następnie do finału.
 
Tomasz Stysiał i Renata Chwistek z KTT „eMiKa” PM zajęli w rezultacie 55 miejsce, pokonując pary z Lublina, Zamościa, Białegostoku i innych miast. Druga nasza tarnowska para – Michał Wójcicki i Magdalena Zyznar, także reprezentujących KTT „eMiKa” PM zajęła wysokie 28 miejsce, będą zarazem najlepszą parą reprezentującą nie tylko nasze miasto ale także województwo Małopolskie.
 
Dla Michała i Magdaleny jest to bardzo wysoki wynik biorąc przede wszystkim pod uwagę, iż trenują w nowym zestawieniu dopiero miesiąc i mimo małej ilości czasu na przygotowanie do Mistrzostw Polski udało się im wywalczyć wysokie miejsce. Pragniemy również zauważyć, że Magdalena w ubiegłym roku, z swoim poprzednim partnerem – Arturem Bodziochem, zajęli 14 miejsce na Mistrzostwach Polski, również w kategorii 16-18 lat (Młodzież).
 
Gratulujemy parom uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów na tanecznych parkietach w całej Polsce i zagranicą. Mamy także nadzieję, że nasze miasto wspomoże naszych reprezentantów, by mogli piąć się coraz wyżej i godnie reprezentować Polski Biegun Ciepła zarówno w Polsce jak i za granicami naszego kraju.
 
 
zk.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A