Najmniejszy Teatr Świata
access_time 2010-02-17 12:24:09
19 lutego kolejna premiera w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego, tym razem będzie to "Ildefonsjada" czyli Konstanty Ildefons Gałczyński w opracowaniu Małgorzaty Krzysicy, która także reżyseruje ten spektakl. To wybór tekstów dokonany z myślą o dwóch aktorach: Piotrze Gładyszu oraz Grzegorzu Komorowskim, dobrze zapowiadających się adeptach sztuki teatralnej. Teatr w ten sposób rozpoczyna realizację projektu "Scena Młodych". Premierowe przedstawienie w piątek o godz. 19.00 w sali teatralnej w Pałacu Młodzieży.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego rozpoczyna realizację projektu edukacyjnego pod nazwą "SCENA MŁODYCH". To kolejna inicjatywa, która w zamierzeniu ma rozpoczynać działania adeptów sztuki teatralnej. W ten sposób chcemy nawiązać do historii Marcina Hycnara, utalentowanego aktora młodego pokolenia, który obecnie gra w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Debiutował bowiem jako amator - zwycięzca konkursu na rolę - w Tarnowskim Teatrze w przedstawieniu "Mały Książę" w 1995 roku i w ten sposób dał początek swojej karierze aktorskiej.

Scena Młodych rozpocznie swą działalność od prezentacji spektaklu "Ildefonsjada" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w reżyserii Małgorzaty Krzysicy. Wystąpią w nim Piotr Gładysz oraz Grzegorz Komorowski. Pierwsze aktorskie kroki mają za sobą, bowiem odtwarzali już epizodyczne role w spektaklach Solskiego.

Realizacja tego projektu jest spełnianiem statutowych zadań stawianych przed naszą instytucją, która obok prezentacji profesjonalnych wydarzeń artystycznych w postaci spektakli, ma także za zadanie popularyzować teatr oraz edukować w tej dziedzinie dzieci i młodzież - podkreśla Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny Tarnowskiego Teatru. Jestem pewien, że wyremontowana sala Solskiego od końca 2010 roku, będzie wielokrotnie gościła na swoich deskach młodych adeptów sztuki teatralnej, a z drugiej strony na widowni nie zabraknie zadowolonych młodych widzów.

Opracowania tekstu i reżyseria spektaklu: Małgorzta Krzysica
Opracowanie piosenek: Miłosz Pawski, step Magdalena Smoławska
Obsada: Piotr Gładysz oraz Grzegorz Komorowski. Inspicjentem, suflerem jest Katarzyna Jędrzejczyk.


Info: Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A