Z cyklu Alfabet polski 2: Katarzyna Przezwańska - spotkanie z artystką i otwarcie wystawy (11 maja)
access_time 2010-05-11 14:17:26
Już jutro, we wtorek, 11 maja o godz. 18.00, zapraszamy do Galerii Miejskiej na kolejne spotkanie z cyklu Alfabet polski 2: Katarzyna Przezwańska - spotkanie z artystką i otwarcie wystawy.

Katarzyna Przezwańska Urodzona w 1984 roku w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Instytutem Awangardy Fundacji Galerii Foksal i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Studiowała malarstwo, ale zamiast obrazów tworzy malarskie interwencje pełne fizycznej obecności koloru. Artystka odnosi się do modernizmu, do awangardowych ruchów 1 połowy XX wieku, w których architekci odcinając się od tradycji projektowali wizje przyszłości, wierząc, że architektura jest w stanie kształtować życie człowieka i bezpośrednio na nie wpływać. Przezwańska lubi realizować swoje prace w peerelowskich budynkach, szarych i brzydko starzejących się, źle kojarzonych z uwagi na czas ich powstania, choć najczęściej bardzo interesujących pod względem architektonicznym. Kolor w działaniach artystki można traktować sensualnie, bezpośrednio i aintelektualnie, jednocześnie pojawiają się barwne cytaty z jej ulubionych architektów. Artystyczne interwencje Przezwańskiej łączą się z chęcią powrotu do indywidualnego kontaktu ze sztuką, którego współczesny galeryjny obieg nie zapewnia.

Szczegóły na www.gm.tarnow.pl/sekcja

Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Miejska w Tarnowie, Rynek 4.


Info: BWA - Galeria Miejska w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A