Przegląd prasy
access_time 2010-05-31 11:56:03
Dzisiejszy przegląd prasy lokalnej: Gazeta Krakowska i Dziennik Polski.


Dziennnik Polski 31.05.2010

W dzisiejszym Dzienniku Polskim m.in. o spotkaniu "tarnowskich lwowiaków". Zawsze co roku pod koniec maja w Tarnowie organizowane są Dni Lwowa. Jak pisze Dziennik, do dziś mieszka w Tarnowie wiele osób związanych z Lwowem. Mieszkańcy związani z Lwowem zrzeszeni są w tarnowskim oddziale Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.
W Dzienniku Polskim znajdziemy również relację z 670. urodzin miasta Tuchowa. Największą atrakcją weekendowego święta był koncert zespołu Kombii, który przyciągnął tłumy mieszkańców miasta oraz z regionu. Oprócz koncertu nie zabrakło innych atrakcji. Do Tuchowa przyjechała delegacja z kilku krajów europejskich. W lokalnym dodatku do Dziennika interesujący jest również artykuł na temat samochodów zalanych podczas powodzi. Znajdziemy w nim informacje na temat używalności zalanego podczas powodzi auta, czy opłaca się je naprawiać, oraz jakie niezbędne czynności trzeba podjąć, kiedy do samochodu dostanie się woda.


Gazeta Krakowska 31.05.2010

W dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej przeczytamy o akcji pomocy rodzinom poszkodowanym podczas tegorocznej powodzi. Plan akcji polega na wybraniu przez sołtysów miejscowości powiatu tarnowskiego jednej rodziny i świadczeniu jej pomocy wspólnie z mieszkańcami wsi. Szczegóły dotyczące "sołeckiej pomocy" w dzisiejszej Gazecie Krakowskiej.
Gazeta Krakowska po raz kolejny porusza problem dziur w tarnowskich drogach. Krakowska wspólnie z czytelnikami postanawia ponownie nagłośnić problem fatalnego stanu tarnowskich ulic. Jak informuje Krakowska Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich powoli rusza z pracami remontowymi na ulicach, jednak prace nie nabrały jeszcze rozpędu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A