Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu recytatorskiego
access_time 2010-06-01 09:04:09
Już 8 czerwca (wtorek) odbędzie się VII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana. Konkurs jest imprezą cykliczną i biorą w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. W jury uczestniczy sam autor – pochodzący z Borzęcina Józef Baran. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 czerwca (piątek).

Konkurs tradycyjnie składał się będzie z dwóch etapów. W pierwszym uczestniczą wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział i przybyły na konkurs. Wygłoszą one jeden z przygotowanych wierszy. Do drugiego kwalifikuje się grupa finalistów w każdej z trzech kategorii: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia.

- Zgodnie z regulaminem konkursu jury ocenia kulturę słowa (dykcję, akcenty itp.), interpretację – zwłaszcza zrozumienie prezentowanych tekstów, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny przekazu – komentuje Piotr Kania z borzęcińskiego ośrodka kultury. Recytatorzy nie mogą korzystać z pozasłownych środków ekspresji (np. muzyka z taśmy, towarzyszenie instrumentu, symbole, rekwizyty itp.).

Przypomnijmy, iż w poprzedniej edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 40 szkół regionu. Organizatorem imprezy są: Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkół w Borzęcinie. Sponsorami głównymi imprezy są: Starosta Brzeski Ryszard Ożóg oraz Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

POBIERZ Regulamin Konkursu (doc)


Info: Gmina Borzęcin

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A