Damage Control - Najmocniejszy Band w Polsce zagra w Tarnowie!
access_time 2010-06-02 15:50:30
Ceniony przez fanów jazzu zespół Damage Control w tym roku powiększony o Josha Lawrenca (USA) fantastycznego Nowojorskiego trębacza wystąpi w ramach Zderzeń 2010 – Dni Tarnowa. Będzie to drugi koncert formacji w Piwnicach TCK, jednak tarnowska publiczność lidera grupy Adama Bałdycha zna również z występów z innymi zespołami, m.in. z tarnowskim Up To Date, czy Squad Marka Raduli. Młody i niezwykle utalentowany skrzypek w Tarnowie pojawi się, jak zwykle doborowym towarzystwie, m.in. z Joshem Lawrencem i Piotrem Żaczkiem.

Damage Control feat. Josh Lawrence (USA) zagra w składzie:

Josh Lawrence (USA) – trąbka
Adam Bałdych – skrzypce elektryczne / akustyczne
Paweł Tomaszewski – instrumenty klawiszowe
Daniel Popiałkiewicz – gitara elektryczna
Piotr Żaczek – bas
Michał Bryndal – perkusja

Adam Bałdych – skrzypce
Wielokrotnie wyróżniany nagrodami indywidualnymi na konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. W ankiecie Jazz Forum Adam znajduje miejsce w ścisłej czołówce. Na stałe współpracujący min. z Piotrem Żaczkiem (Mutru), Wojciechem Pilichowskim, Markiem Raduli, (Squad), a także zapraszany do grania z takimi muzykami jak: Luluk Purwanto, Rene van Helsdingen, Eldad Tarmu, Zbigniew Lewandowski. W 2002 r. Adam na zaproszenie Rene van Helsdingena, jako jedyny Polak wyjechał na międzynarodowy festiwal jazzowy JakArt w Indonezji. Absolwent Wydziału Jazzu w Katowicach oraz stypendysta prestiżowego Berklee College of Music. Jego trasa z gigantem jazzu elektrycznego - Jimem Beardem pozwoliła poznać Josha Lawrenca w Nowym Yorku, którego zaprosił do współpracy w Polsce.

Josh Lawrence - trąbka (USA)
Od kilku lat jeden z wiodących trębaczy młodego pokolenia, uznany w nowojorskim środowisku jazzowym, wielokrotnie nagradzany i zapraszany do współpracy, studiujący i grający z niesamowitymi postaciami jazzu jak Max Roach, Barry Harris, Charlie Persip, Eric Lewis,Erykah Badu, czy Jill Scott i grupa Roots, The Funk Brothers, solista grupy Harlem Psychadelic.


Paweł Tomaszewski – instr. klawiszowe
Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest laureatem I miejsca na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach w roku 2005, Grand Prix oraz nagrody Radia Kraków festiwalu Jazz Juniors 2005, Grand Prix festiwalu Bielska Zadymka Jazzowa 2006, dwukrotnym zdobywcą I nagrody indywidualnej na konkursie przy festiwalu Jazz nad Odra w latach 2003 i 2004. Gra w zespole Quintessence Eryka Kulmy, z którym nagrał płytę "Back To The Presence". Współpracuje z Anna Serafińską - zespołem Groove Machine oraz w innymi projektami wokalistki. Zaowocowało to koncertami w Polsce i za granica, w tym na JVC Jazz Festival w Sali Kongresowej. Występował w duecie oraz Kwartecie Leszka Żądło, Eric Marienthal International Band z Deanem Brownem, Steve'em Loganem i Krzysztofem Zawadzkim. Do Jazz Forum dołączona była pierwsza płyta Tomaszewski Trio "Actual Proof".

Daniel Popiałkiewicz - gitara
Gitarzysta i kompozytor jazzowy, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Zdobywca Wyróżnienia Indywidualnego na Jazz Juniors w Krakowie, Specjalnej Nagrody Indywidualnej na Krokus Jazz Festival w Jeleniej Górze, II miejsca na Novum Jazz Festival w Łomży, I miejsca w Małych Zmaganiach Jazzowych w Szczecinie, I miejsca na Guitar Battle w Szczecinie, wreszcie laureat I nagrody w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie. W latach 2008-2009 wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował m.in. z Łoną i The Globetrotters.


Piotr Żaczek – bas
Basista należący do elitarnego grona muzyków sesyjnych, zapraszanych do udziału w nagraniach niezależnie od nurtu i gatunku. Imponująca jest lista wykonawców, jak i różnorodność stylistyczna, w jakiej się odnajdywał. Jego linie basowe usłyszeć można w czysto popowych produkcjach Kayah, Edyty Górniak, Natalii Kukulskiej, czy Polucjantów, jak i stricte jazzowych Ewy Bem, Anny Serafińskiej i Cezarego Konrada, czy w muzyce filmowej Krzesimira Dębskiego. Warto też wspomnieć jego europejskie trasy koncertowe z Didierem Lockwoodem i z Gordonem Haskellem. Jego autorski zespół Mutru zdobył wielkie uznanie występując na JVC Jazz Festival (Jazz Jamboree) poprzedzając występy Richarda Bony i Mischell Ndegeocello. Płyta tegoż zespołu w wielu rankingach bije rekordy popularności a w fachowych czasopismach uznana została Najbardziej Przełomową Płytą Dekady.


Michał Bryndal – perkusja
Absolwent katowickiej Akademii Muzycznej (Wydział Jazzu). Współpracował między innymi z zespołem Gribojedow i Sofa, oraz z czołowymi polskimi twórcami hip hopowymi takimi jak O.S.T.R., czy Vienio i Pele (przy albumie Autentyk 3). Współpracuje z wokalistką Marią Namysłowską w zespole Mary Go Round, z zespołem Storyboard oraz współtworzy zespół jazzowy STAFF, w którym towarzyszą mu Bartek Staszkiewicz, Tomasz Markanicz i Mariusz Nejman. Zespół koncertował na Skok Jazz Sopot Festival, którego gwiazdą był Branford Marsalis. W ramach festiwalu miast partnerskich występowali także za granicą w Leiden w Holandii. Zdobyli pierwsze miejsce na VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Na tym samym przeglądzie Michał otrzymał dodatkową nagrodę dla najlepszego instrumentalisty. Brat Jacka Bryndala (wokalisty i gitarzysty zespołu Kobranocka oraz założyciela zespołu Atrakcyjny Kazimierz) oraz Rafała Bryndala (satyryka, tekściarza i dziennikarza Radia ZET) i młodszego Jakuba Bryndala (lidera hip-hopowego zespołu Abstract Squad).

Koncert DAMAGE CONTROL feat. Josh Lawrence

4 czerwca 2010, godz. 22.00, Piwnice TCK (Tarnów, Rynek 5)

Bilety: 25 zł do nabycia w TCK (Tarnów, Rynek 5)

Więcej informacji: www.tck.pl oraz tel.: 14 6 888 888UWAGA! KONKURS!

Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie byliśmy w stanie rozwiązać konkursu na dwuosobowe zaproszenie. Serdecznie przepraszamy wszystkich zainteresowanych.
Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A