UNIA TARNÓW - Orlicz Suchedniów dzisiaj o 17:30 !
access_time 2010-06-02 09:22:06
W środę 2 czerwca o godzinie 17:30 JASKÓŁKI zagrają zaległy mecz na własnym stadionie z ORLICZEM Suchedniów.


Przed piłkarzami UNII Tarnów rzecz bez precedensu: 4 kolejne mecze u siebie. Kibicuję Jaskółkom od 1987 r. i nie przypominam sobie takiej sytuacji. Mecze domowe i wyjazdowe zwykle są rozgrywane na przemian. Trzykrotnie przez ten czas zdarzyło się, że Unia rozgrywała 3 mecze z rzędu w Jaskółczym Gnieździe: 2 razy w pamiętnym sezonie 2002/3, gdy przywrócenie do III-ligowej stawki podczas sezonu Pogoni Staszów wywróciło terminarz rozgrywek (pod koniec 2002 r. Unia zagrała [i wygrała] kolejno z Pogonią, Nidą i Motorem; zaś w kwietniu 2003 r. pokonała Hutnika, przegrała z Cracovią i wygrała z Siarką), ponadto na początku sezonu 2006/7 wskutek przełożenia wyjazdowego spotkania z Fablokiem do Tarnowa zawitały kolejno: Beskidy (wówczas) Andrychów, Bocheński i Garbarnia. Jednak 4 z rzędu mecze i to w dodatku w 10 dni, to rekordowa dawka emocji przy Zbylitowskiej w 82-letniej historii klubu!

Orlicz to najstarszy istniejący klub w województwie świętokrzyskim. Na początku czerwca Orlicz zajmuje 9. miejsce w tabeli, w 26 meczach (najmniej w całej stawce obok Beskidu) zdobył 43 punkty (14 zwycięstw – 1 remis – 11 porażek), bramki 40-30. Klub z Suchedniowa jest obok Juventy najbardziej bezkompromisowy w ligowej stawce – oba kluby zanotowały jak dotąd w całych rozgrywkach tylko po 1 remisie. Kolejna w tym zestawieniu jest... Unia, która zremisowała tylko 2 razy. Najświeższy, przykład ryzykownej walki o pełną pulę dały Jaskółki w Wieliczce. Tarnowianie odrobili na wyjeździe 3-bramkową stratę, ale dalej walczyli o zwycięstwo i skuteczna kontra Górnika w końcówce doprowadziła ich do rozpaczy. Nie sposób jednak nie pochwalić piłkarzy Unii za postawę w sobotnim pojedynku.

Wiosnę Orlicz rozpoczął od 2 porażek, ale potem nastąpiła imponująca seria 5 wygranych z rzędu (bilans bramkowy 15-0!). Przerwał ją Naprzód wygrywając u siebie 1-0, zaś w niedzielę w Suchedniowie tyle samo wygrała Puszcza. Kibice Unii z pewnością mają w pamięci doskonały pojedynek wyjazdowy, którym Jaskółki robiły ówczesnego wicelidera tabeli 4-1. Jednak, wzmocniony zaciągiem z Ukrainy i mający w swych szeregach czołowego strzelca III ligi (Mariusz Jaros – 15 goli), Orlicz z pewnością będzie walczył w Tarnowie o zwycięstwo.

Sytuacja w tabeli na niespełna miesiąc przed końcem rozgrywek jest zawiła niczym węzeł gordyjski. Dodatkowo komplikuje ją fakt, że kluby III ligi małopolsko-świętokrzyskiej będą grały w tempie klubów-milionerów z Ligi Mistrzów. 7 czasem 8 spotkań w 24 dni(!) Kto najlepiej wytrzyma ten maraton, kto jest najlepiej przygotowany kondycyjnie, kto ma najszerszą kadrę – tego czeka gloria awansu. Na razie jest jednak za wcześnie, by grzać sobie głowy perspektywami jak z bajki. Piłkarze Unii muszą po prostu wyjść w środę na murawę w Jaskółczym Gnieździe skoncentrowani jak w niedawnym meczu z Hutnikiem i zawalczyć o zwycięstwo jak w drugiej połowie batalii w Wieliczce. Pokonać Orlicza i dopiero wtedy spokojnie przygotować się do sobotniego meczu z Wierną, a potem przyjdzie czas na kolejne spotkanie i następne, i następne. WSZYSTKIE MECZE DO KOŃCA ROZGRYWEK BĘDĄ BARDZO TRUDNE DLA JASKÓŁEK. APELUJEMY DO WSZYSTKICH FANATYKÓW UNII O GORĄCY DOPING DLA NASZYCH PIŁKARZY NA FINISZU ROZGRYWEK! RAZEM MOŻEMY ZDZIAŁAĆ CUDA!

Historia spotkań Unia – Orlicz:

30 VIII 2008
Unia – Orlicz 0 – 0

5 IV 2009
Orlicz – Unia 2 – 1 (1-0) [Wilk 18, Kubiec 79-k. – Robert Witek 62]

11 X 2009
Orlicz – Unia 1 – 4 (1-2) [Wilk 7 – Piotr Drozdowicz 13, Roger Radliński 35, Marcin Kucharzyk 55, Robert Witek 63]

W sumie rozegrano 3 mecze. Raz wygrała Unia, raz – Orlicz i raz był remis, bramki 5-3 dla Jaskółek.


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A