Joker Kroker. Unia wygrywa z Orliczem 1-0! (FOTO,VIDEO)
access_time 2010-06-03 22:20:45
Tarnowskie Jaskółki pokonały po golu Adriana Krokera drużynę Orlicza Suchedniów 1-0. Kolejne spotkanie w Jaskółczym Gnieździe już w sobotę, przeciwnikiem Unii będzie Wierna Małogoszcz. Początek spotkania o godzinie 17:00.


UNIA TARNÓW - ORLICZ SUCHEDNIÓW 1 - 0 (0 - 0)

1-0 Kroker 75.

UNIA:
Lisak - Pawlak, Bartkowski, Furmański, Witek - Rodak (89 Sobyra), Kazik, Kucharzyk (74 Ślęzak), Ocłoń (81 Ślęczka), Saratowicz - Nytko (60 Kroker).
Orlicz: Bilski - Czerkaszyn (31 Kubiec), Jaworek, Rożej, Dębiniak - Babyn (66 Dulak), Gryz, Hajduk, Ubożak (90 Krogulec) - Jaros, Gil (68 Wilk).

Sędziował: Piotr Rybus z Kielc.
Żółte kartki: Pawlak, Rodak, Lisak, Kroker - Jaworek (x2), Jaros, Ubożak, Dębiniak.
Czerwona kartka: Jaworek (91 min. - druga żółta).
Widzów: 250.

RELACJA
Bardzo ciężko przyszło Jaskółkom zwycięstwo nad Orliczem w przełożonym z powodu ślubu jednego z zawodników rywali meczu 29. kolejki III ligi. UNIA wygrała 16 mecz w sezonie. Środowy sukces jest bardzo ważny, ponieważ ten mecz otwierał serię 4 spotkań ligowych w Jaskółczym Gnieździe, które Unia rozegra w ciągu 10 dni. Mecz z Orliczem jawił się z nich jako najtrudniejszy.

Tarnowianie zagrali bez Piotra Drozdowicza i Bartłomieja Łapuszka. Trener Marcin Manelski postanowił tym razem zagrać uważnie w defensywie, bowiem tracenie bramek w pierwszych minutach stało się powoli smutną regułą piłkarzy ZSK-u. Stąd gra tylko jednym napastnikiem. Pierwsza połowa spotkania była typową partią szachów. Zdawać się mogło, że początkowe badanie sił przedłużyło się nad miarę aż sędzia gwizdnął na przerwę. Optyczną przewagę posiadał Orlicz, ale jedyną bramkową sytuację stworzył dzięki pomocy słabego arbitra z Kielc, od którego w 24. min odbiła się piłka wyprowadzana przez gracza Unii z pola karnego. Dzięki sędziowskiej asyście Mariusz Jaros wpadł po lewej w pole karne i z 8 m strzelił w długi róg, ale Łukasz Lisak zdołał odbić piłkę za słupek. Poza tym na świetnie przygotowanej, mimo ulewnego deszczu przez całą noc przed spotkaniem, murawie trwała walka głównie w środku pola, a obrońcy obu drużyn nie dopuszczali do bramkowego zagrożenia. Osamotniony Kamil Nytko zupełnie nie radził sobie w ataku. Jeżeli piłka już do niego docierała, to po przyjęciu była natychmiast tracona.

Nytko stanął jednak przed szansą na zostanie bohaterem spotkania. w 52. min dostał prostopadłą piłkę i od 30 metra ruszył na pojedynek sam na sam z Robertem Bilskim, w okolicy "16" napastnik Unii zdecydował się na strzał i zrobił to fatalnie, zamiast zapytać bramkarza gości, w który róg mu strzelić, lub go przelobować Nytko strzelił w środek wprost w Bilskiego. Sytuacja ta była skutkiem przejęcia po przerwie inicjatywy przez Unię. Próbowano strzałów z dystansu. W 65. min Tomasz Rodak zbiegł z prawego skrzydła na środek i uderzył z 18 m - Bilski złapał piłkę. W 69. min Jordan Ocłoń uderzył na bramkę Orlicza po raz 4 w tym spotkaniu, ale o ile wcześniejsze strzały były bardzo niecelne, o tyle ten, z 25 m, sprawił Bilskiemu sporo kłopotów. W 73. min omal nie padła bramka dla gości. Po dośrodkowaniu z rogu z prawej na krótki słupek jedan z graczy Orlicza główkował po długim rogu, ale ku uldze tarnowskich fanów piłka nieznacznie minąła lewy słupek. Unia nadal dążyła do zwycięstwa i w 75. min przeprowadziła akcję meczu. OCŁOŃ znakomitym podaniem obsłużył wychodzącego prawym skrzydłem Kamila PAWLAKA, który natychmiast zagrał płaską piłkę wzdłuż 6 metra, a zamykający akcję Adrian KROKER wpakował piłkę po rękach bramkarza w prawy górny róg! 1-0!! To kolejna zwycięska bramka dla Jaskółek zdobyta przez juniora, który wchodzi na boisko najczęściej na ostatnie pół godziny i jest prawdziwym jokerem w talii Manelskiego. Tarnowianie prowadząc, oddali inicjatywę i skupili się na dowiezieniu zwycięstwa do końcowego gwizdka słabego sędziego - Rybus m.in. pokazał żółtą kartkę Krokerowi w końcówce spotkania, choć napstanik Unii był 30 metrów od zdarzenia, a faulował Mateusz Ślęczka. Kartka ta wyklucza udział piłkarza Unii w sobotnim meczu z Wierną.WIELKIE BRAWA DLA PIŁKARZY UNII ZA WYGRANĄ Z ORLICZEM!Zwycięstwo Unii, po trudnym meczu, było bardzo cenne w kontekście kolejnych spotkań w Jaskółczym Gnieździe. Otwarcie serii meczów u siebie wygraną jest nie do przecenienia. Już w sobotę o 17:00 Jaskółki zagrają z Wierną Małogoszcz, która ostanio rzadko przegrywa i z którą, jako jedyną Unia jak dotąd nie zdobyła nigdy punktu.

Foto: Piotrek Głąb (pglab@tarnow.net.pl)
Film: DetoTV
Zobacz skrót spotkania.

Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A