Alarm powodziowy w Tarnowie (g. 11.07)
access_time 2010-06-04 11:19:43
Alarm powodziowy został ogłoszony w godzinach porannych. Spodziewany jest wysoki stan wód na rzece Dunajec, rzece Białej, która może spowodować spiętrzenie wody na Wątoku.

Najbardziej zagrożone są (w rejonie rzeki Białej) ulice Św. Katarzyny, Kassali oraz Braci Żmudów i okolic, w rejonie Wątoku - ulice Jagiellońska, Spytka z Melsztyna, Droga Do Huty, Wędkarska i okolice ulicy Mostowej. Miejsca te objęto nocnym i wczesnoporannym ostrzeganiem mieszkańców przy pomocy policyjnych radiowozów. Aktualnie akcja informacyjna także jest prowadzona. Trwa także plakatowanie miasta.

Do mieszkańców apelujemy o ostrożność i omijanie terenów zagrożonych.

W Tarnowie działa sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację. Ma do dyspozycji m.in. worki z piaskiem oraz specjalistyczny sprzęt do walki z ewentualnymi skutkami powodzi.

Przybór wody związany jest z obfitymi opadami deszczu w górach, na południu regionu oraz w samym Tarnowie. Wody przybywa a prognozy nie są dobre. Do godzin późno popołudniowych, ma jeszcze intensywnie padać.

W związku z tym, wieczorny koncert plenerowy, który miał się odbyć w ramach Zderzeń czyli Święta Miasta, został odwołany.

Nie ma zagrożenia epidemiologicznego, woda jest bardzo dobrej jakości.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A