Przegląd prasy
access_time 2010-12-29 17:23:07
Biskup zezwala na huczną zabawę w sylwestra. Basenowe niedoróbki nie odstraszyły klientów. 600 zł od taksówki - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI oraz Gazeta Krakowska.


Temi 29 grudnia 2010 r.

Taksówki już pod dworcem
Gdy z powodu wysokich cen w pierwszym przetargu żadna firma taksówkarska w mieście nie zdecydowała się wydzierżawić miejsca na postój taksówek pod tarnowskim dworcem PKP, obniżono stawki przetargowe, z kwoty ponad 800 zł miesięcznie od jednego miejsca postojowego na ok. 600 zł. Firma taksówkowa Express Taxi dzierżawi pierwszy pas (siedem miejsc postojowych) na okres trzech lat. PKP wkrótce zamierza ogłosić kolejny przetarg na drugi pas postojowy dla taksówek. Choć stawka będzie ponoć jeszcze obniżona, chętnych na razie nie widać - informuje TEMI.

Co się dzieje w "dziewiętnastce"?
W TEMI przeczytamy także o dziwnej sytuacji w Szkole Podstawowej nr 19. Jedna ze stron chce przekształcenia szkoły w placówkę niepubliczną, druga zachowania status quo. Kilka miesięcy temu tygodnik informował, że część nauczycieli tej szkoły twierdziła, że czuje się zastraszana. Działania wówczas jeszcze nieoficjalnego Stowarzyszenia "Dziewiętnastka" budziły wiele kontrowersji. Ostatnio pojawiły się nowe "ogniska zapalne". Kolejne spotkania rodziców i nauczycieli, zamiast wyjaśnić wątpliwości, jedynie dolewają oliwy do ognia. Ale teraz przynajmniej wiadomo, kto tworzy stowarzyszenie i jakie są jego plany.

Gazeta Krakowska 29 grudnia 2010 r.

Basenowe niedoróbki nie odstraszyły klientów
Mimo pojawiających się zastrzeżeń, klienci chętniej odwiedzają basen przy Piłsudskiego - czytamy w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej. Frekwencja na basenie przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie wzrosła od czasu jego rozbudowy, klienci mają jednak także więcej zastrzeżeń. Najbardziej powszechne dotyczą temperatury wody w nowej części parku wodnego. W pierwszych dniach po otwarciu nieczynna była nowa rurowa zjeżdżalnia. Powód? Jej końcówkę trzeba było przerobić, by gwarantowała bezpieczne "wodowanie" po zjeździe. Potem przez jakiś czas nieczynna była "sztuczna rzeka". W tym przypadku zawinił czyjś czepek, który unieruchomił aparaturę napędzająca nurt, po tym jak został przez nią zassany z wody.

Biskupia dyspensa na sylwestra
Mieszkańcy diecezji tarnowskiej i osoby, które 31 grudnia świętować będą na jej terenie sylwestra, mimo że jest to piątek, mogą bez obaw spożywać potrawy mięsne i hucznie się bawić - informuje lokalny dodatek do Gazety Krakowskiej. Ordynariusz tarnowski udzielił bowiem w tym szczególnym dniu dyspensy. Zakończenie 2010 roku, czyli tradycyjny sylwester, wypada tym razem w piątek, który zgodnie z kanonem prawa kościelnego jest dniem pokuty. Dyspensa znosi zakaz spożywania potraw mięsnych, bez względu na to, gdzie wierni z diecezji będą witać nowy rok. Ponadto ci, którzy w tym czasie przyjadą na teren diecezji tarnowskiej, również zostaną objęci sylwestrową dyspensą.

Posada dyrektora MORD dla byłego burmistrza
Jak informuje Gazeta Krakowska, były burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz został nowym dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie. O przejęcie schedy po zwolnionym jeszcze w listopadzie Janie Saku w pierwszym etapie rywalizowało sześciu kandydatów. Do decydującej rozgrywki przeszło dwóch. Wśród nich Bernard Karasiewicz, który przez ostatnie 20 lat kierował gminnym samorządem w Ryglicach.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A