12 masztów na fotoradar i tylko dwa fotoradary
access_time 2011-01-07 08:41:28
Komenda Miejska Policji dysponuje dwunastoma masztami na fotoradar ustawionymi w Tarnowie i powiecie. Natomiast urządzenia do rejestrowania piratów drogowych są tylko dwa. Nowa ustawa o ruchu drogowych nakazuje usunięcie wszystkich atrap fotoradarów. Jak będzie w Tarnowie?


Zgodnie z nowymi przepisami atrapy fotoradarów muszą zostać usunięte. Mają zostać tylko te słupy, na których umieszczone jest urządzenie rejestrujące. W tarnowskich realiach oznaczałoby to konieczność likwidacji aż 10 z 12 masztów.

- Ustawa mówi wyraźnie o atrapach, a tych u nas nie ma - oznajmił w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej Wiesław Szydłowski, zastępca naczelnika ruchu drogowego Komendy Policji w Tarnowie. Jego słowa potwierdza mł. insp. Mariusz Sokołowski pełniący funkcję rzecznika prasowego Komendy Głównej Policji: - Nie można uznać za atrapę sprawny maszt, który w każdej chwili może pracować z włożonym do metalowej skrzynki fotoradarem.

W całym kraju masztów jest dziesięć razy więcej niż czynnych fotoradarów. Jadąc przez Tarnów słupy ze skrzynkami pod fotoradary spotkać możemy na ulicach Krakowskiej, Koszyckiej, Sitki, Słonecznej i Klikowskiej. Tarnowska drogówka systematycznie zmienia lokalizację fotoradarów, wykorzystując do pomiarów wszystkie metalowe skrzynki stojące przy naszych drogach.

Koszt jednego fotoradaru to wydatek około 150 tysięcy złotych. Komenda Miejska Policji w Tarnowie za pomocą dwóch urządzeń do rejestrowania kierowców przekraczających dozwoloną prędkość wykonuje rocznie ok. 6 tys. zdjęć, w oparciu o które nakłada mandaty karne.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A