Cichy zabójca zbiera żniwo
access_time 2011-01-07 10:22:22
Wczoraj przed godziną 17.00 w jednym z mieszkań przy ul. Wałowej w Tarnowie doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Młoda mama i jej 2-letnia córka zostały przewiezione do szpitala.


Wczoraj w jednym z mieszkań przy ul. Wałowej w Tarnowie doszło do podtrucia tlenkiem węgla, który ulatniał się z piecyka gazowego zamontowanego w pomieszczeniu łazienki. 26-letnia kobieta i jej 2–letnia córka zostały przewiezione do szpitala, gdzie pozostały na obserwacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Od września, czyli początku sezonu grzewczego tarnowscy strażacy interweniowali ponad 30 razy w sytuacjach podejrzenia zatrucia czadem.

Strażacy przypominają o krótkotrwałym, ale częstym wietrzeniu pomieszczeń, zleceniu fachowcowi sprawdzenia instalacji gazowej, wentylacji, drożności przewodów spalinowych i przeglądu podgrzewacza wody. Radzą zamontować w mieszkaniach specjalne czujniki czadu, które mogą uratować życie.

- Nie bez powodu czad nazywany jest cichym zabójcą, ponieważ jest on niewyczuwalny, nie mamy wiedzy, że się znajduje w pomieszczeniu - mówi st. kpt. Mazurek. - Dlatego namawiamy osoby, które korzystają z urządzeń gazowych i węglowych w swoich mieszkaniach, by zakupili czujnik czadu, ale z atestem dopuszczającym eksploatację w krajach Unii. To prost urządzenie, kosztujące 70-150 zł, już nieraz uratowało komuś życie.

Przeczytaj o innych przypadkach zatruć tlenkiem węgla:
Duża liczba zatruć tlenkiem węgla w Tarnowie

Fot. nadesłane

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A