Wystawa trójwymiarowych zdjęć nietoperzy
access_time 2011-01-10 12:46:49
„Nietoperz – demon czy anioł? – rola owadożerców w zachowaniu równowagi biologicznej” - pod taką nazwą otwarto nietypową wystawę trójwymiarowych fotografii nietoperzy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Nietoperze to jedna z najliczniejszych grup ssaków. Przez dzień odpoczywają ukryte w nieodwiedzanych przez ludzi zakątkach, po zmroku opuszczają swe kryjówki i udają się na łowy. Mogą żyć samotnie lub tworzyć kolonie składające się z setek, a nawet tysięcy osobników. Stanowią jedyną grupę ssaków posiadającą zdolność aktywnego lotu. Odpoczywają zwisając głową w dół.

Nietoperze od wieków fascynowały i przerażały ludzi. Są obiektem kultu i tematem wielu opowieści budzących dreszczyk emocji. Wokół tych zwierząt i ich nocnego trybu życia narosło wiele krzywdzących je przekonań.

Wystawa trójwymiarowych zdjęć nietoperzy jest elementem kampanii społecznej prowadzonej przez Polski Klub Ekologiczny Zarząd Główny w Krakowie pod nazwą „Nietoperz – demon czy anioł? – rola owadożerców w zachowaniu równowagi biologicznej”.

Zadaniem wystawy jest zmiana społecznego nastawienia do tych zwierząt poprzez ukazanie ich piękna i faktów z ich życia.

Autorami fotografii są - cenieni w środowisku chiropterologów - Krzysztof Skrok i Wojciech J. Gubała. Na barwnych posterach zostaną zaprezentowane gatunki nietoperzy występujące w Polsce. Mamy nadzieję, że wystawa przybliży widzom nie tylko sylwetki tych jedynych w swoim rodzaju ssaków, ale również pozwoli docenić rolę, jaką pełnią w środowisku ci niezwykli sprzymierzeńcy człowieka.

Polski Klub Ekologiczny oraz Zakład Ochrony Środowiska PWSZ w Tarnowie zapraszają do obejrzenia trójwymiarowej wystawy zdjęć nietoperzy pod nazwą „Nietoperz – demon czy anioł? – rola owadożerców w zachowaniu równowagi biologicznej”. Wystawa zlokalizowana w hallu budynku Centrum Nowoczesnych Technologii czynna będzie do do dnia 28 stycznia 2011 r. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Kampania współfinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Strona www projektu: www.pke-zg.org.pl/nietoperz

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A