W hołdzie posłowi Wiesławowi Wodzie (FOTO)
access_time 2011-01-07 08:04:42
Pamiątkowa tablica i nazwanie imieniem Wiesława Wody auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie – w ten sposób region tarnowski, ludowcy oraz pracownicy administracji rządowej oddali hołd temu wybitnemu działaczowi ruchu ludowego.


6 stycznia biskup tarnowski Andrzej Jeż poświęcił ją. Przy tej okazji odbył się także opłatek członków i sympatyków Polskiego Stronnictwa Ludowego.

O swoim mężu, nie kryjąc wzruszenia opowiadała jego żona, Wiktoria. Wiesław Woda, poseł na Sejm RP, szef małopolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Krakowie, polityk, samorządowiec, działacz społeczny. Urodził się 17 sierpnia 1946 w Paleśnicy, gmina Zakliczyn, powiat tarnowski. Pochodził z wielodzietnej rodziny chłopskiej. Na Pogórze, w okolice Tarnowa, wracał chętnie. To w rodzinnej wsi Paleśnica miał swoją pasiekę. – Pszczoły mnie relaksują, pozwalają przenieść się na łono przyrody. Do tego stopnia, że czasem żona bywa o nie zazdrosna – mówił mi, pół żartem, pół serio na kilka tygodni przed śmiercią - Wiem co to ciężka praca na roli, co to bieda, strach i niepewność jutro. Zginął 10 kwietnia 2010 w katastrofie polskiego samolotu Tu-154M w Smoleńsku.

Foto: Jakub Gabik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A