Co dalej z opieką zdrowotną w Tarnowie?
access_time 2011-01-17 15:38:26
Trwają konkursy uzupełniające na usługi medyczne wykonywane w poradniach specjalistycznych na terenie miasta Tarnowa. Jednocześnie publikujemy listę tarnowskich placówek, które otrzymały kontrakt i świadczą specjalistyczne usługi medyczne.


Trwają konkursy uzupełniające na usługi medyczne wykonywane w poradniach specjalistycznych na terenie miasta Tarnowa, które mogą częściowo złagodzić problem z dostępnością do usług lekarskich. Do ogłoszonych przez Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ konkursów z zakresu specjalistyki i rehabilitacji przystąpiły największe tarnowskie przychodnie: Mościckie Centrum Medyczne, Zespół Przychodni Specjalistycznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie, CenterMed oraz, KolMed. Wyniki konkursu uzupełniającego będą znane pod koniec miesiąca.

Przypomnijmy, Narodowy Fundusz Zdrowia na ten rok nie podpisał kontraktów z wieloma poradniami specjalistycznymi w Małopolsce. Dla pacjentów, którzy do tej pory z nich korzystali, oznacza to konieczność zmiany miejsca leczenia i lekarza. W związku z zamieszaniem wokół kontraktów protestują pacjenci, lekarze oraz lokalne samorządy a Ministerstwo Zdrowia uruchomiło nawet „celowaną” kontrolę w MOW NFZ.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie kontraktów nie podpisano w poradniach: endokrynologicznej, diabetologicznej, okulistycznej i pulmonologicznej. W Mościckim Centrum Medycznym natomiast problem dotyczy korzystania z poradni chirurgicznej, diabetologicznej, laryngologicznej, okulistycznej, neurologicznej, reumatologicznej i stomatologicznej. Poradnie te są nieczynne.

Jednocześnie NFZ opublikował listę tarnowskich placówek, które otrzymały kontrakt i świadczą specjalistyczne usługi medyczne. Przejrzyj galerię poniżej, aby zobaczyć listę placówek.

Info: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz także:
Lekarze czekają, pacjenci przyszli, kontraktu nie ma
Tarnowscy pacjenci bez dostępu do lekarzy-specjalistów

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A