Przegląd prasy
access_time 2011-01-26 16:49:06
Woda w górę. PJN startuje w Tarnowie. Stomatolodzy żegnają szkolne gabinety. Kampania wyborcza do samorządu trwa w najlepsze - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 26 stycznia 2011 r.

Woda w górę
Tematem z okładki jest podwyżka cen wody. Już od marca przeciętna tarnowska rodzina będzie miesięcznie płacić około pięciu złotych więcej za zużywaną wodę. Ceny za wodę wzrastają o ponad 6 proc., ale - jak zaznaczają przedstawiciele Tarnowskich Wodociągów - są jedne z najniższych w tej części kraju. Więcej zapłacimy również za odprowadzane ścieki. Opłata ma wzrosnąć o 7,96 proc. Radni tradycyjnie nie poparli proponowanych podwyżek za wodę i ścieki, ale jest to sprzeciw symboliczny, bo ceny i tak wzrosną.

PJN startuje w Tarnowie
Jak donosi TEMI, "Polska Jest Najważniejsza" - najbardziej tajemnicze ugrupowanie polityczne w regionie tarnowskim - powoli wychodzi z cienia. Na razie poznaliśmy nazwiska kilku działaczy, którzy maja grać czołowe skrzypce w lokalnych strukturach. Pojawiło się kilka znanych twarzy, które obracają się w lokalnej polityce przynajmniej od kilku dobrych lat. Na przykład Paweł Augustyn, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej i członka zarządu powiatu tarnowskiego. Obok niego zasiadła była radna sejmiku wojewódzkiego Iwona Tworzydło-Woźniak, kręgi biznesu reprezentował właściciel tarnowskiego Flomarku, Arkadiusz Jędryka.

Jaka miejska kasa?
Galicyjski Tygodnik Informacyjny pisze o przyjętym przez tarnowskich radnych budżecie oraz tzw. wieloletniej prognozie finansowej, która już za rok może być nieaktualna. Dokument, który prognozuje do 2026 roku stan miejskich finansów, rajcy nazwali niewiarygodnym - wynika bowiem z niego, że już w przyszłym roku nadwyżka budżetowa miasta może osiągnąć 22 mln zł, podczas gdy przewidywany tegoroczny deficyt w miejskiej kasie to około 88 mln złotych.

Gazeta Krakowska 26 stycznia 2011 r.

Stomatolodzy żegnają szkolne gabinety
Gazeta informuje, że w tarnowskich szkołach nie ma już dyżurów stomatologicznych. Gabinety, spośród których sporą część niedawno wyremontowano i wyposażono za duże pieniądze, dziś stoją puste, bo Narodowy Fundusz Zdrowia nikomu nie przyznał kontraktu na świadczenie w nich usług. Własnymi gabinetami dentystycznymi dysponowało do tej pory 19 szkół w Tarnowie (podstawowych, gimnazjów i III LO).

Dziennik Polski 26 stycznia 2011 r.

Oni ciągle kandydują...
Na pierwszej stronie lokalnego dodatku do Dziennika Polskiego interwencyjny artykuł dotyczący wyborczych plakatów i bilbordów, które powinny zniknąć w grudniu, a wiele z nich wisi do teraz. W Tarnowie najczęściej do głosowania na siebie zachęca Anna Czech. Co najmniej kilka bilbordów - jak trafnie zauważa dziennikarz Dziennika Polskiego - nieźle opracowanych graficznie, wisi przy głównych traktach komunikacyjnych. Sztab kandydatki PiS informuje, że mają one zniknąć niebawem. Plakaty natomiast zachęcają do głosowania na Ryszarda Ścigałę i Jakuba Kwaśnego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A