Przewodnik GPS po Tarnowie
access_time 2011-01-26 17:15:56
Nowoczesny przewodnik po Tarnowie, oparty o technologię lokalizacji satelitarnej GPS, został właśnie ukończony. Każdy posiadacz urządzenia PDA, PND, GPS czy telefonu komórkowego z systemem Windows CE i Windows Mobile 5/6 może ze stron TCI pobrać bezpłatną aplikację do nawigacji.


Ze strony internetowej www.tarnow.travel jest również możliwość wysłuchania wszystkich 36 obecnie zredagowanych i nagranych komunikatów głosowych. 

To w pełni funkcjonalny i kompletny plan miasta, z rozbudowaną warstwą turystyczną. Nie chodzi tutaj o piktogramy obiektów turystycznych, czy ich adresy. Esencją przewodnika są informacje o atrakcjach turystycznych Tarnowa dostępne zarówno w formie tekstu, jak i komunikatu audio. Głosu w nagraniach użyczył Tomasz Knapik, którego charakterystyczny tembr dodaje odczytywanym informacjom atrakcyjności.

Komunikaty turystyczne zostały zintegrowane z systemem nawigacji satelitarnej, dzięki czemu turysta otrzymuje na bieżąco informacje o mijanych obiektach i miejscach. Co więcej, podróżny ma również możliwość przejazdu przez Tarnów jedną z dwóch opracowanych tras: po dzielnicy – ogrodzie, Mościcach oraz centrum miasta.  Ale nie tylko. Precyzja danych geograficznych pozwala na wykorzystanie aplikacji również podczas pieszych wycieczek. Daje to unikalną możliwość poznania zabytków centrum Tarnowa, niemożliwych do zobaczenia z samochodu. Naturalnie można również zaplanować własne trasy zwiedzania.  

Dla turystów bez własnych urządzeń do nawigacji, Tarnowskie Centrum Informacji przygotowało 6 „GPS-ów” z zainstalowanymi aplikacjami. Wypożyczenie jest bezpłatne.  

Aplikacja została opracowana przez spółkę Navigo w oparciu o bazy kartograficzne Copernicus, wykorzystywane zarówno w ich rodzimej nawigacji – Navigo, jak i w Google Maps, czy serwisie Panorama Firm. Podkład Tarnowa został dodatkowo zaktualizowany, dzięki czemu oddaje siatkę ulic z uwzględnieniem najnowszych inwestycji drogowych. W efekcie aplikacja jest najdokładniejszą z dostępnych elektronicznych map miasta.  

Rozwiązanie Navigo City Tour, na którym oparto przewodnik po Tarnowie, jest jedynym w Polsce, które daje możliwość zbudowania przewodnika po mieście w oparciu o system nawigacji GPS. Dodatkowym atutem jest fakt, że tak rozbudowana wersja nawigacji po Tarnowie będzie włączona do komercyjnej wersji aplikacji Navigo.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A