Tarnowscy harcerze pod Grunwaldem
access_time 2010-07-17 08:26:37
Harcerze z Hufca Tarnów ZHP im. gen. Józefa Bema z 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej biorą udział w dniach 8-28 lipca w rowerowym obozie harcerskim na terenie Warmii i Mazur. Jednym z punktów na trasie obozu są pola grunwaldzkie, gdzie tarnowscy harcerze spędzą kilka dni na ogólnopolskich obchodach rocznicy bitwy pod Grunwaldem.

- Postanowiliśmy zorganizować w 600 rocznicę Bitwy pod Grunwaldem, obóz kolarski po Warmii i Mazurach, na którego trasie poza miejscem bitwy znajdują się m.in. Malbork i Szczytno - mówi harcmistrz Leszek Ignasik, komendant obozu rowerowego i zarazem drużynowy 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej - Obóz ten organizowany jest bez zaplecza samochodowego, oznacza to, że całe nasze wyposażenie, namioty, sprzęt biwakowy wozimy ze sobą na rowerach.

Mówi harcmistrz Leszek Ignasik:
lub ->POBIERZ


Obozy kolarskie to tradycja 19 Tarnowskiej Drużyny Starszoharcerskiej. Tegoroczny obóz jest już 18 organizowanym przez 19 TDSH. W trakcie 3 tygodni, harcerze pokonają na rowerach dystans ok. 700 km.

- Cieszę się, że nasi harcerze biorą udział w Zlocie Grunwaldzkim, gdyż jest to wspaniała lekcja żywej historii - mówi harcmistrz Maksym Pękosz, komendant Hufca Tarnów ZHP - obecnie harcerze z Hufca Tarnów przebywają również na obozie stałym nad morzem w Szklanej Hucie organizowanym przez II Szczep Harcerski działający przy Szkole Podstawowej nr 9 w Tarnowie. Z kolei w sierpniu będziemy brali udział w Jubileuszowym Zlocie 100lecia Harcerstwa Polskiego w Krakowie.


Info: Komenda Hufca ZHP im. gen. Józefa Bema w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A