Przy ul. Kołłątaja będzie nowy plac zabaw
access_time 2010-07-23 11:37:53
W drugiej połowie sierpnia przy ul. Kołłątaja otwarty zostanie nowy plac zabaw. Miejsce to wyposażone będzie w konstrukcje, urządzenia i zabawki dostosowane do potrzeb młodszych i starszych dzieci.

Przy ulicy Kołłątaja zlikwidowano funkcjonujące tam wcześniej betonowe, zniszczone już boisko i zakończono prace przygotowujące przyszły plac zabaw pod montaż urządzeń, które będą stanowić jego wyposażenie. Mali tarnowianie będą mogli korzystać tam z dużego, przeznaczonego dla starszych dzieci zamku o czterech wieżach z podestami i zjeżdżalnią, mniejszego zamku dla małych dzieci, bezpiecznej dla mniejszych dzieci karuzeli talerzowej o średnicy 1,5 metra, huśtawek, „sprężynowców”, a także drewnianej lokomotywy z wagonem. Wszystkie zastosowane na placu urządzenia będą atestowane i bezpieczne dla korzystających. Koszt wykonania nowego placu zabaw wyniesie 44,5 tysiąca złotych. Całość tej kwoty zostanie pokryta ze środków Gminy Miasta Tarnowa.

Gmina Miasta Tarnowa zarządza 18 ogólnodostępnymi placami zabaw. Na prace związane z ich budową i modernizacją, a także na doposażenie placów zabaw przy szkołach, przedszkolach i żłobkach w tym roku miasto wyda około 250 tys. złotych.


Info: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz też:

Place zabaw w Tarnowie w Serwisie Letnim Tarnow.net.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A