JAZZ-owy Rynek - trzeci, ostatni koncert jazzu tradycyjnego (30 lipca)
access_time 2010-07-28 17:32:45
Za nami już 2 jam sessions i koncerty na Rynku z udziałem: Coco Dixie (Rzeszów), Miskolc Dixieland Band (HU), Old Boys Band, Old Timers (Warszawa) oraz gospodarzy Festiwalu - Leliwa Jazz Band. Przed nami trzeci i zarazem ostatni koncert tej edycji Jazzowego Rynku (w najbliższy piątek, 30.07, godz. 19:00), podczas którego zagrają: Big Contest Band Ft. Lora Szafran, Jazz Band Ball Orchestra (Kraków), Revival Swing Band Prague (CZ), a w finale zapraszamy na paradę nowoorleańską.

Poprzedzając piątkowe koncerty pod gołym niebem, w przeddzień każdego z nich, w ramach tradycyjnych "czwartków jazzowych" w klubie Bombay Music o godz. 20:00 odbywają się wieczory jazzowe w towarzystwie festiwalowych gwiazd. Podobnie będzie już jutro z udziałem Revival Swing Band Prague (Cz). Wstęp na jam session i koncert wolny!

Projekt finansowany jest ze środków samorządowych Tarnowa i Województwa Małopolskiego. Sponsorzy: STOART i tarnowski MPEC.

Revival Swing Band Prague(CZ) - Czołowy czeski zespół istniejący od 1979 roku. Nagrał 5 płyt, zagrał niezliczoną ilość koncertów. Repertuar zespołu bazuje głównie na kompozycjach D. Ellingtona, C. Basiego, L. Armstronga, G. Gershwina, a także innych wielkich kompozytorów lat 20-30.

Big Contest Band - Młody tarnowski big-band prowadzony przez Piotra Pociaska już dziś prezentuje godny podziwu wysoki poziom, a jego krzywa rośnie! Na festiwalu wystąpi wraz z gwiazdą polskiej wokalistyki jazzowej Lorą Szafran.

Jazz Band Ball Orchestra (Kraków)> - Najstarszy polski zespół istniejący od 1962 roku. Od wielu lat nr 1 top listy w klasie zespołów tradycyjnych. Bezbłędny w tradycji, a jednocześnie chyba najbardziej uniwersalny polski zespół, grający jazz od Armstronga po zaawansowany swing z elementami be-bopu. Tarnowskiej publiczności nie trzeba go specjalnie przedstawiać - kilka razy w roku występuje w naszym mieście, zawsze entuzjastycznie witany przez dużą grupę fanów.

Zobacz też:

„JAZZ-owy Rynek - Tarnów 2010” - III Letni Festwal Jazzu Tradycyjnego (PROGRAM)

„JAZZ-owy Rynek" po razy pierwszy (FOTO)

„JAZZ-owy Rynek - Tarnów 2010” - drugi koncert jazzowego festiwalu (FOTO)


Info: Tarnowskie Centrum Kultury

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A