Falubaz Zielona Góra - Tauron Azoty Tarnów - ostatni mecz rundy zasadniczej
access_time 2010-07-30 22:37:53
Już w najbliższą niedzielę tarnowskie Jaskółki będą walczyły o ostatnie punkty w rundzie zasadniczej. Tarnowianie zmierzą się w wyjazdowym pojedynku z Falubazem Zieloną Górą. Zielonogórzanie zajmują aktualnie 5 lokatę, jednak mają jeszcze szansę awansu w ligowej tabeli.


Obie drużyny spotkały się na początku sezonu - w deszczu i błocie lepiej poradziła sobie drużyna z Mościc, pokonując Falubaz 50-28. W meczu rewanżowym zielonogórzanie wydają się być faworytami, jednak odrobienie straty z pierwszego spotkania będzie dla ekipy z Myszką Miki na plastronie bardzo trudne. Falubaz jest jednym z zaskoczeń in minus obecnego sezonu - podopieczni Piotra Żyto mieli bardzo słaby początek rozgrywek. Drużynowy mistrz Polski wzmocniony został przed sezonem Gregiem Hancockiem, jednak doświadczony Amerykanin nie jest tak skuteczny jak rok wcześniej. Amerykańskiego weterana wspiera duet doświadczonych polskich zawodników - Piotr Protasiewicz i Rafał Dobrucki. Poniżej oczekiwań spisuje się uczestnik Grand Prix - Fredrik Lindgren, który dobre występy przeplata słabymi. Skład uzupełnia Grzegorz Zengota oraz Patryk Dudek, który w ostatnim czasie zdobył brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów.

Kierownictwo Jaskółek postanowiło nie zmieniać składu, który odniósł sukces w meczach z Toruniem i Bydgoszczą. Formę z najlepszych lat odnalazł Krzysztof Kasprzak, który nie tylko jest skuteczny, ale także imponuje walecznością na torze. Cieszyć może postawa Bjarne Pedersena - Duńczyk spisuje się coraz lepiej w CenterNet Mobile Speedway Ekstralidze, a w połfinale Drużynowego Pucharu Świata był najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji kraju Hamleta. Kolejnym liderem tarnowian jest Sebastian Ułamek, który legitymuje się najwyższą średnią biegową w drużynie Taurona Azotów. Drugą linię stanowi Tomasz Jędrzejak i Jesper Monberg. Podstawowym juniorem już tradycyjnie jest Szymon Kiełbasa, który zaprezentował się z dobrej strony w ostatnich turniejach Ligi Juniorów. Można się spodziewać, że drugim młodzieżowcem będzie Martin Vaculik - tylko Przemysław Pawlicki jest skuteczniejszym młodzieżowcem w Ekstralidze niż słowacka Jaskółka.

Obie drużyny mają już zapewnione miejsce w rundzie Play Off, jednak Falubaz ma jeszcze szansę na polepszenie swojej lokaty. Tarnowianie mają dużą szansę na obronienie punktu bonusowego, który nie wpłynie na zmianę lokaty w ligowej tabeli. Spotkanie w Zielonej Górze będzie ważnym przetarciem przed trudnymi spotkaniami w rundzie finałowej, gdzie Jaskółki zmierzą się z Unią Leszno lub Caelum Stal Gorzów.

Tauron Azoty Tarnów:
1. Sebastian Ułamek
2. Tomasz Jędrzejak
3. Bjarne Pedersen
4. Jesper Monberg
5. Krzysztof Kasprzak
6. Szymon Kiełbasa

Falubaz Zielona Góra:
9. Greg Hancock
10. Grzegorz Zengota
11. Fredrik Lindgren
12. Rafał Dobrucki
13. Piotr Protasiewicz
14. Patryk Dudek


Info: ŻSSA Unia Tarnów/ www.unia.tarnow.pl

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A