"Muzyka na Ganku" w ramach XXV Muzycznych Spotkań u Paderewskiego
access_time 2010-07-29 15:59:06
W ramach XXV Muzyczne Spotkania u Paderewskiego w koncercie "Muzyka na Ganku" wystąpią Dominik Sierzputowski (baryton) oraz Triumphal Brass Quintet. W programie najpiękniejsze arie operowe, przeboje muzyki filmowej i rozrywkowej. Koncert odbędzie się 6 sierpnia (piątek).

Dominik Sierzputowski - baryton. Urodzony 11 X 1974 r. w Gdyni. W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W latach 1998-2002 współpracował z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Ponadto brał udział w wielu kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez Helenę Łazarską, Fedorę Barbieri, Ryszarda Karczykowskiego. Dwukrotnie uczestniczył w kurach mistrzowskich prowadzonych przez Rolando Panerai, w których otrzymał wyróżnienie w postaci koncertów organizowanych przez Państwowe Konserwatorium "Luigi Cherubini" we Florencji.

Jest absolwentem Podyplomowych Studiów dla Dyrygentów Orkiestr Dętych, Wydziału Teorii Muzyki i Kompozycji Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2001 r. współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy. Brał udział w spektaklach operowych w następujących partiach: Moralesa w "Carmen" G. Bizeta, Frederica w "Lakme" L. Delibes, Papageno w "Czarodziejskim Flecie" W.A. Mozarta, Miecznika w "Strasznym Dworze" S. Moniuszki - (spektakl z udziałem studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy). Ponadto koncertował we Włoszech, Francji oraz Belgii oraz w Beethoven Hall w Bonn.

Triumphal Brass Quintet - Zespół powstał w 2001 roku. Tworzą go najlepsi muzycy Opery Nova i Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Artystów połączyła ogromna pasja do muzyki i chęć wspólnego tworzenia. Znakomity warsztat, który każdy z nich posiada oraz bogate doświadczenie gwarantują wysoki poziom artystyczny. Zespół znakomicie wczuwa się w muzykę doby renesansu, baroku, klasycyzmu, romantyzmu jak i muzykę współczesną, rozrywkową i filmową. W swoim repertuarze posiada także kolędy polskie i zagraniczne oraz muzykę sakralną. Kwintet z powodzeniem koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą na małych i dużych scenach uświetniając swoimi dźwiękami uroczystości państwowe, kameralne i okolicznościowe, zyskując sobie rzeszę fanów i słuchaczy.

Zespół tworzą:

Janusz Bobiński - trąbka, trąbka piccolo, flugelhorn
Jacek Wieczorek - trąbka, trąbka piccolo, flugelhorn
Jarosław Klekotko - waltornia
Paweł Kalicki - puzon
Robert Bartoszewicz - tuba

W programie:

- G. Verdi - Triumphal march z opery Aida

- G. Bizet – Habanera

- G. Puccini - Nessun dorma

- E. Capua - O Sole Mio

- Amazing Grace

- Maries song

- Kalinka

- James Bond 007

- The pink panther

- Gdybym był bogaczem

- Mexikan folk medley

- El gato montes - passodoble

- Alexanders Ragtime Band

- Hej sokoły

- Szła dzieweczka do laseczka

6 sierpnia 2010 r. (piątek), godz. 18.00. Dworek I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Wyjazd autokaru do Kąśnej Dolnej o godz. 17.00 spod Urzędu Marszałkowskiego (Pl. Czerwony). Ceny biletów: 10 oraz 15 zł.


Info: Centrum Paderewskiego Tarnów-Kąśna Dolna

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A