Tarnów będzie miał fontannę z Układem Słonecznym - zobacz wizualizację
access_time 2010-08-02 14:18:24
W Tarnowie trwają prace mające na celu rewitalizację Skweru ks. J. Popiełuszki. Teren ten zmieni swój wygląd głównie za sprawą imponującej fontanny, która już od października będzie cieszyć oko przechodniów i gości przebywających w mieście.

Fontanna na terenie Skweru ks. J. Popiełuszki mierzyć ma 28 metrów średnicy i odzwierciedlać będzie schemat Układu Słonecznego. Jego centrum, kula przedstawiająca Słońce, zbudowana będzie ze stali i szkła, a w jej wnętrzu zainstalowane zostanie źródło światła. Składające się na Układ Słoneczny planety zostaną odzwierciedlone za pomocą granitowych kul o zróżnicowanej średnicy. Planety te będą umieszczone na „poduszkach” wytwarzanych przez wodę pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu, poruszone, będą obracać się wokół własnej osi. Tłem dla schematu Układu Słonecznego będzie czarny bazalt, w którym umieszczone zostaną diody naśladujące inne gwiazdy.

Całkowity koszt budowy fontanny to 1 milion 70 tysięcy złotych. 70% tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z MRPO, a 30% środki Gminy Miasta Tarnowa. Inwestycja zostanie ukończona przed upływem września.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A