Ponad 830 tys. z 1 proc. podatku dla tarnowskiej Caritas
access_time 2010-09-14 09:06:47
830 tys. zł otrzymała Caritas Diecezji Tarnowskiej z akcji 1 proc. podatku. Dzięki funduszom będzie można pomóc chorym, cierpiącym i dzieciom. Suma jest mniejsza od ubiegłorocznej, kiedy to do Caritas trafiło od podatników prawie 1 milion zł.


- Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać 1 proc. swojego podatku dla naszej organizacji. Każda złotówka jest cenna i zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym - mówi ks. Ryszard Podstołowicz dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.


lub->POBIERZPodatnicy z diecezji tarnowskiej, a także z różnych rejonów kraju przekazali od kilku do kilkudziesięciu tysięcy zł. Dużo w tym roku było wpłat celowych ze wskazaniem dla konkretnych osób. Na leczenie dziecka z Łącka udało się zebrać ok. 40 tys. zł.

„Zaledwie 1 % podatku to aż 100% serca” takie hasło przyświecało kampanii informacyjnej Caritas. Były plakaty, ulotki i spoty radiowe.

Pieniądze z 1 proc. podatku pomogą w remontach i doposażeniu placówek, m.in. Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej, Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie i Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Jadownikach Mokrych. Środki zostaną także przeznaczone na wyposażenie Stacji Opieki Caritas w Tarnowie. Część funduszy trafi na zakup leków oraz pokrycie kosztów operacji czy rehabilitacji osób najuboższych, samotnych oraz z rodzin wielodzietnych. Dzięki funduszom z 1 proc. dzieci z rodzin potrzebujących będą mogły wyjechać na wypoczynek, zarówno zimowy, jak i letni.


Przygotowała: Ewa Biedroń, Diecezjalny Serwis Informacyjny

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A