Przegląd prasy
access_time 2010-09-15 13:54:17
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 15 września 2010 r.

Wielki Tarnów? Może później...
W nowym numerze o odłożonych planach poszerzenia granic administracyjnych Tarnowa. Cztery lata temu w tarnowskim magistracie powołano specjalny zespół, który ma się zajmować przygotowaniem przyłączenia do miasta kilku sąsiadujących miejscowości, jednak po burzliwej inauguracji "planu" władze miasta wstrzymały wszelkie prace w tym zakresie. Być może jednak w 2011 roku rozpoczną się konsultacje na ten temat.

E-dziennik prawdę ci powie...
W TEMI przeczytamy także o elektronicznych dziennikach lekcyjnych wprowadzonych na miejsce tradycyjnych w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie. Zmiana przyniesie sporo ułatwień dla nauczycieli. Uczniowie do innowacji podeszli entuzjastycznie. Z nowego rozwiązania skorzystać mogą i powinni także ich rodzice.

Gazeta Krakowska 15 września 2010 r.

Tuchów będzie bliżej kosmosu
Pierwszą stronę Gazeta Krakowska poświęca m.in. Liceum Kopernika w Tuchowie, które otwiera własną kopułę astronomiczną. Poprzez zamontowany w niej 14-calowy teleskop uczniowie będą mogli obserwować niebo, planety i zachodzące między nimi zjawiska. Dyrektor liceum nie marzy o spektakularnych odkryciach. Liczy, że poprzez kopułę zainteresuje młodych ludzi zjawiskami zachodzącymi w kosmosie.

Nowe lodowisko zakończy spór między osiedlami
Po za tym w Gazecie o tarnowskich lodowiskach. Do tej pory amatorzy łyżew mieli do dyspozycji dwie sztuczne mrożone tafle. Największą, zadaszoną - na obiektach sportowych TOSiRu. Mniejszą od trzech sezonów instalowano w sąsiedztwie Pałacu Młodzieży. W budżecie Tarnowa znalazły się pieniądze na kolejne sztuczne lodowisko. Nowy nabytek zostanie usytuowany przy kortach, obok hali "Jaskółka" w Mościcach.

Dziennik Polski 15 września 2010 r.

Krwiodawcy opróżniają kasę komunikacji miejskiej
Jak informuje Dziennik Polski, akcja pod hasłem "Bilet miesięczny za krew" stała się nieoczekiwanie kłopotliwa, gdyż chętnych do uczestnictwa jest znacznie więcej, bo aż średnio 400 osób miesięcznie. Ktoś jednak będzie musiał za to zapłacić. Krzysztof Kluza, dyrektor ZKM, ma nadzieję, że tarnowscy radni zgodzą się na zwiększenie dotacji na ten cel.

Milionowe dotacje dla regionu na usuwanie skutków powodzi
W lokalnym dodatku do Dziennika Polskiego, także o dotacji rządowej w wysokości czterdziestu milionów złotych przeznaczonej na usuwanie skutków tegorocznej powodzi na terenie województwa małopolskiego. Gmina Tarnów otrzyma z tej sumy 600 tysięcy złotych. Powiat tarnowski natomiast zostanie wspomożony kwotą 1,1 miliona złotych. Starosta tarnowski Mieczysław Kras - pomimo, że straty zamknęły się w sumie około 60 milionów złotych - cieszy się z przyznanej kwoty.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A