Order Świętego Stanisława oraz Budowniczy Polskiego Sportu dla Prezydenta
access_time 2010-09-20 18:43:29
Ryszard Ścigała został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Świętego Stanisława oraz otrzymał wyróżnienie w konkursie pod hasłem „Budowniczy Polskiego Sportu”. O tych sukcesach i nie tylko, będzie można porozmawiać z Ryszardem Ścigałą w środę 22 września o 17:00, biorąc udział w czacie internetowym z Prezydentem.


Ryszard Ścigała został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Świętego Stanisława. O przyznaniu Prezydentowi Tarnowa tego prestiżowego wyróżnienia zdecydowała Wielka Kapituła Orderu Świętego Stanisława „(…) w uznaniu zasług, cnót obywatelskich i wybitnych osiągnięć”.

Krzyż Komandorski Orderu Świętego Stanisława został ustanowiony przez 235 laty przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Uhonorowane tym odznaczeniem osoby zostają zaliczone w poczet Dam oraz Kawalerów Orderu Świętego Stanisława i uzyskują status rycerski. Przynależność do Orderu zobowiązuje także do udziału w działaniach charytatywnych i postępowania noszącego znamiona budowy ładu społecznego.


Gmina Miasta Tarnowa oraz Prezydent otrzymali wyróżnienie w konkursie pod hasłem „Budowniczy Polskiego Sportu”. Wyróżnienie w Pałacu Lubomirskich w Warszawie wręczał między innymi Olgierd Dziekoński, Wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury. Kolejne, tarnowskie przedsięwzięcie zostało docenione w ogólnopolskim konkursie promującym dobre inwestycje. Po rondzie u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej, uznanie w oczach jury konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu”, znalazła rozbudowa miejskiej infrastruktury sportowej. W kategorii „Inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych” doceniona została budowa Ponadregionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Piłsudskiego.

W skład Ponadregionalnego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego wchodzi Park Wodny, którego budowa właśnie dobiega końca, a także projektowany amfiteatr z widownią na 2 tysiące osób i hala sportowa, która spełniać będzie wymogi Związku Piłki Ręcznej, Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Polskiego Związku Koszykówki.


Info: Urząd Miasta Tarnowa

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A