Tarnowski tenisista numerem 1 w Polsce
access_time 2010-09-23 17:41:00
Bardzo udanie zakończył sezon na kortach otwartych Konrad Słowik. Trenujący w Tarnowskim Klubie Tenisowym zawodnik zwyciężył w singlu i deblu Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Super Serii w Puławach.


Konrad Słowik zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnego Super Serii w Puławach pokonując w finale swojego największego obecnie rywala Bartosza Klukowskiego z Warszawy 6/2 6/4.

Następnie na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Kategorii Skrzatów w Olsztynie występując na pierwszej rakiecie w prowadzonej przez trenera Jana Pajora drużynie UKS Czarna zdobył tytuł Wicemistrza Polski. Kolejny start to Letni SuperMasters PZT w Łodzi dla 8 najlepszych zawodników. Konrad Słowik wygrał wszystkie 3 mecze grupowe, następnie w półfinale pokonał nr 2 w Polsce Piotrka Matuszewskiego z Kalisza i dopiero w finale będąc w słabszej dyspozycji musiał uznać wyższość 2/6 5/7 Bartosza Klukowskiego. A na zakończenie sezonu zwycięstwo w Mastersie TTK Warriors Polska i prawo reprezentowania Polski w Finale Międzynarodowego Turnieju TTK Warriors Barcelona 2010 w znanej Akademii Tenisa Sanchez-Casal.

W tym sezonie utalentowany tarnowski tenisista zdobył 6 medali (4 złote i 2 srebrne) w imprezach rangi Mistrzostw Polski i Międzynarodowych Mistrzostw Polski, reprezentował też z powodzeniem Polskę (awans do finału europejskiego drużyny w Nations Challenge w Alghero we Włoszech po wygraniu eliminacji w rumuńskiej Timisoarze, 4 zwycięstwa w deblu i 2 drugie miejsca w singlu w turniejach Tennis Europe).

Młody tenisista zakończy sezon jako nr 1 w Polsce w swojej kategorii wiekowej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A