Tenisista TKT Tarnów potwierdza europejską klasę
access_time 2010-08-02 14:56:30
Kolejny udany występ w turnieju Tennis Europe zanotował w Wolfsburgu Konrad Słowik. Podopieczny trenera Jana Pajora dotarł do finału zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. W singlu pokonał 4 rywali i dopiero w finale uległ Niemcowi Antonowi Stachowi 7/5 4/6 2/6. W deblu reprezentujący Polskę duet Słowik/Matuszewski wygrał turniej pokonując 4 pary niemieckie.

Warto odnotować że w dotychczasowych 5 startach w turniejach TE Konrad zajął w singlu : pierwszy raz 1 miejsce, dwa razy 2 miejsca, a w deblu : trzy razy 1 miejsca, jeden raz 2 miejsce i raz 3 miejsce.

Te wyniki są dobrym prognostykiem przed eliminacjami TE Nations Challenge w których wystąpi 32 reprezentacje. Rozgrywki grupy "polskiej" rozegrane zostaną w rumuńskiej Timisoarze.

Polskę reprezentowała będzie para Konrad Słowik na 1 rakiecie i Piotr Matuszewski na 2 rakiecie. Niełatwi przeciwnicy to : Słowacja, Serbia, Portugalia, Szwecja, Rumunia, Bułgaria i Mołdawia. Z tej grupy do finału na Sardynii awansują 2 drużyny. Polacy nie są bez szans.

Info: TKT Tarnów