Kronika policyjna
access_time 2010-08-27 13:07:54
Rozboje, włamania, nielegalne posiadanie środków odurzających, pijani kierowcy - przedstawiamy tarnowską kronikę policyjną.

Informacje z dnia 27.08.2010 r.

Do potrącenia 8-letniej dziewczynki doszło wczoraj przed godziną 18.00 na ul. Szpitalnej w Tarnowie. Dziecko wybiegło na jezdnię zza żywopłotu i zaparkowanego na chodniku z prawej strony samochodu, wprost pod Renault Trafic, którym poruszał się 57-letni tarnowianin. Dziewczynka doznała ogólnych potłuczeń oraz rany ciętej podbródka. Pozostała w szpitalu na dalsze leczenie. Badanie kierującego wykazało, że był on trzeźwy. Ustalono jednak, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem którym jechał ul. Szpitalną w kierunku ul. Waryńskiego.

Tarnowscy policjanci zatrzymali wczoraj 18 i 17-letnich mieszkańców Tarnowa, podejrzewanych o dokonanie kradzieży rozbójniczej na 18-letnim mieszkańcu Zabłędzy. Zatrzymani wyrwali pokrzywdzonemu paczkę papierosów i woreczek z tzw. „dopalaczami”, ubliżając przy tym i grożąc pobiciem w przypadku stawiania oporu. Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 20.00 na ul. Nowy Świat w Tarnowie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali na ul. Tuwima 24-letniego tarnowianina, w samochodzie którego ujawnili 0.73 gramy netto marihuany. Mężczyzny trafił do policyjnego aresztu.


Informacja z dnia 26.08.2010 r.

Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali wczoraj na osiedlu Legionów w Tarnowie 28-letniego tarnowianina, który miał przy sobie ponad 13 gramów marihuany i 22 gramy amfetaminy. Trafił on do policyjnego aresztu, odpowie za posiadanie środków odurzających.


Informacja z dnia 25.08.2010 r.

Wczoraj przed godziną 23.00 policyjny patrol na ul. Nowodąbrowskiej w Tarnowie zatrzymał kierowcę Hondy Civic. Jak wykazało badanie 54-letni tarnowianin ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy. Odpowie za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Dzielnicowi z komisariatu Tarnów Centrum w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili w jednym z mieszkań przy ul. Dąbrowskiego w Tarnowie nielegalny obrót alkoholem i papierosami. O proceder ten podejrzewana jest 20-letnia właścicielka mieszkania. Na miejscu policjanci zabezpieczyli 2 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 21 paczek papierosów nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. W mieszkaniu znajdował się także bezdomny mężczyzna dokonujący zakupu alkoholu. Na razie nie wiadomo jak długo trwał proceder. Kobiecie grozi kara do lat pozbawienia wolności do lat 2.

Nieznani sprawcy włamali się do mieszkania przy ul. Kołłątaja w Tarnowie, wyłamując wkładki w drzwiach wejściowych. Ukradli złotą biżuterię w postaci łańcuszka z krzyżykiem oraz zegarka. Łączna wartość strat wynosi 3500 złotych. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców.


Info: KMP w Tarnowie

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A