Mobilne lodowisko w Mościcach
access_time 2010-11-25 09:12:24
270 tys. zł kosztowało nowe, mobilne lodowisko, które już niebawem służyć będzie mieszkańcom. Zostanie ono usytuowane w Mościcach, trwają prace przygotowawcze. Jeśli aura dopisze, lodowisko zostanie otwarte jeszcze w pierwszej połowie grudnia.


Podczas zbliżającej się zimy w Tarnowie będzie można korzystać z trzech, a nie jak do tej pory z dwu sztucznych lodowisk. Do miejskich obiektów co roku uruchamianych przy Pałacu Młodzieży i przy ul. Wojska Polskiego dołączy mobilne lodowisko, które będzie znajdować się obok kortów tenisowych, za halą „Jaskółka”. Nim obiekt o wymiarach 15 x 30 metrów przyjmie pierwszych amatorów ślizgania, konieczne jest uporządkowanie terenu pod lodowisko i podłączenie infrastruktury zapewniającej mu prawidłowe działanie.

Jak przewiduje dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk, lodowisko w Mościcach będzie gotowe w pierwszej połowie grudnia. Kiedy w Tarnowie zacznie się sezon jazdy na lodzie? Trudno przewidzieć. - W zasadzie można mrozić nawierzchnię w temperaturze ok. plus 10 stopni, jednak jest to duże obciążenie dla agregatorów, skutkujące szybkim ich zużyciem - wyjaśnia dyrektor TOSiR. - Jednak już przy temperaturze kilku stopni powyżej zera i przymrozkach w nocy można zaryzykować utrzymanie tafli. Zwykle jesteśmy gotowi z początkiem grudnia i tak będzie, i teraz, ale w ubiegłym roku jeszcze w połowie grudnia utrzymywały się stosunkowe wysokie temperatury.

Określono też ceny wstępu na nowy obiekt w Mościcach. Za 45 minut ślizgania dorośli będą musieli zapłacić 3,5 zł, młodzież korzystająca z ulg - 2 zł, a grupy zorganizowane - 1,2 zł.

Identyczne ceny będą obowiązywać na lodowisku przy Pałacu Młodzieży. Obiekt ten jest już instalowany. Trwają prace polegające na uzupełnianiu czynników mrożących. Jeśli pozwoli na to pogoda, „ślizgawka” przy Pałacu Młodzieży zostanie uruchomiona już w pierwszych dniach grudnia. To samo dotyczy sztucznego lodowiska przy ul. Wojska Polskiego. Za korzystanie z obiektu o wymiarach 20 x 40 metrów w tym roku dorośli zapłacą 4 zł, korzystający z ulgi - 2,5 zł, a grupy zorganizowane - 1,2 zł.

Z myślą o zbliżającym się sezonie zimowym Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakupił trzysta par łyżew. Dwieście z nich trafi do wypożyczalni, która zostanie uruchomiona przy lodowisku w Mościcach, a po pięćdziesiąt, otrzymają wypożyczalnie przy dwóch innych miejskich obiektach. Za wypożyczenie łyżew na godzinę trzeba będzie zapłacić 3,5 zł.


Info: Urząd Miasta Tarnowa


Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A