"Gwiazdy w Tarnowie", czyli nietypowy flash mob na Rynku (FOTO)
access_time 2011-03-21 08:37:48
Para VIP-ów, ochroniarze, czerwony dywan i sztuczny tłum ludzi w roli fotoreporterów. Taki scenariusz miał sobotni flash mob na tarnowskim Rynku, zorganizowany przez Stowarzyszenie Projekt Tarnów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Znany na całym świecie flash mob jest określeniem, którym przyjęło się nazywać sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, zazwyczaj zaskakującego dla przypadkowych świadków. W akcji uczestniczą nieznani sobie ludzie znający jedynie jej termin i planowane działanie. Zazwyczaj akcje takie organizowane są za pośrednictwem Internetu lub SMS-ów.

Tarnowska koncepcja "sztucznego tłumu" wyglądała następująco:
Dwie osoby wraz z obstawą prywatnych ochroniarzy przeszły od schodów przy ulicy Wałowej na tarnowski Rynek. Gdy znalazły się w centrum, został rozwinięty długi czerwony dywan w kierunku jednej z kawiarni. Para weszła na dywan, a cały zgromadzony tłum w tym momencie odegrał rolę fotoreporterów-paparazzi. W momencie, gdy VIP-y weszły do kawiarni, tłum rozszedł się, a flash mob został zakończony.

To dopiero początek flash mobów w naszym mieście. Stowarzyszenie Projekt Tarnów zaplanowało kolejny na 29 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A