Prawnik za darmo
access_time 2011-03-24 14:14:44
Kolejna odsłona akcji "Prawnik za darmo" ruszy w Tuchowie 29 marca. Inicjatywa Roberta Wardzały to kontynuacja pomysłu, który w wrześniu ubiegłego roku spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem w Tarnowie.


Przypomnijmy, że po raz pierwszy darmowe porady prawne Robert Wardzała uruchomił we wrześniu w Tarnowie, gdzie przez 8 godzin do dyspozycji było trzech prawników. Ogromne zainteresowanie specjalistycznymi poradami spowodowało, że już wtedy zapadła decyzja o powtórzeniu akcji, a spora część osób, która nie zmieściła się w tym dniu otrzymała dodatkowe terminy porad w ramach akcji "Prawnik za darmo" rozpisane na kolejne 2 tygodnie.

Zaplanowana w Tuchowie akcja to spełnienie zapowiedzi sprzed kilku miesięcy. Nieopodal tuchowskiego rynku, w budynku domu kultury, na mieszkańców Tuchowa i okolic czekać będzie trzech prawników. Nieodpłatnie będą oni udzielać porad od godziny 9.00 do godziny 15.00 obsługując w tym czasie tylu klientów, ilu będą w stanie. - - mówi Robert Wardzała, który oferując darmowe porady odpowiada na społeczne zapotrzebowanie. Dla wielu niezamożnych osób pomoc prawnika jest wręcz nieosiągalna ze względu na koszty usługi przekraczające ich możliwości finansowe. Tymczasem w wielu wypadkach bez fachowej opinii trudno poradzić sobie np. w sporach z pracodawcą czy dużą firmą dysponującą pełną obsługą prawną. Organizując pomoc prawną dla mieszkańców Robert Wardzała chce umożliwić mieszkańcom skuteczne dochodzenie swoich praw.


Zobacz także:
Długie kolejki po porady

Komentarze...