Lawety zajmują nam miejsca parkingowe
access_time 2011-03-24 15:43:33
Rocznie przybywa w Tarnowie 8,5 tysiąca samochodów. Co za tym idzie, zaczyna brakować miejsc parkingowych. Irytację kierowców, szukających wolnego miejsca, zwiększają przyczepy reklamowe, które zabierają bezcenną przestrzeń. Poznań sobie już poradził z problemem. Tarnów też usunie mobilne reklamy.


Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, po naszej interwencji, zamierza usunąć lawety reklamowe, które zajmują miejsca parkingowe w centrum. Firmy, które wykorzystywały miejsca postoju do reklamowania swoich usług, mogą spodziewać się kar. Urzędnicy zamierzają wykorzystać metody, jakie zastosowano w Poznaniu, gdzie identyczny problem udało się rozwiązać.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich chce pójść śladem stolicy Wielkopolski. Kończą przygotowanie odpowiednich dokumentów. Spodziewają się, że część osób będzie odwoływać się od tych decyzji. Zapewne po pierwszej przegranej sprawie przyczepy znikną jednak z naszych parkingów.

Tylko wczoraj około południa na odcinku przy ulicy Krakowskiej (od skrzyżowania z ul. Nowy Świat do skrętu w ul. Batorego), 10 procent miejsc postojowych (cztery z ok. czterdziestu) zajmowały lawety lub nieużywane samochody z reklamami na dachu.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej

Zobacz także:
Przyczepy reklamowe zabierają miejsca parkingowe (FOTO)

Komentarze...