Pierwsze ściagnie na tarnow
access_time 2011-03-24 18:13:05


Po ośmiorundowym pojedynku wszyscy trzej sędziowie byli zgodni ogłaszając zwycięstwo Sęka stosunkiem głosów: 79:74, 79:75 i 79:74.

Darek po walce stwierdził iż był to dla niego najtrudniejszy i najbardziej niewygodny rywal z jakim przyszło się dotychczas zmierzyć na zawodowym ringu.

Kubańczyk boksował z odwrotnej pozycji zasłaniając się szczelną gardą uniemożliwiając Sękowi przeprowadzenie skutecznych akcji, dopiero w piątej rundzie Darek przełamał obronę Velozo, trafiając lewym hakiem pod prawy łokieć, dzięki czemu mógł zadać kilka skutecznych ciosów na górę które mocno wstrząsnęły przeciwnikiem, jednak zdołał dotrwać do końcowego gongu. Kolejną szansę na zakończenie walki przed czasem Darek miał w siódmej rundzie, lecz doświadczony Velozo szybko złapał się naszego pięściarza i zdołał wytrwać do końca.

Dla Darka była to znacząca wygrana gdyż pokonał bardziej doświadczonego od siebie przeciwnika, który miał bogatą karierę amatorską (ponad 300 walk) a na zawodowym ringu stoczył 12 walk z czego 11 wygrał i jedną zremisował. Wygrana z Kubańczykiem dała Darkowi znaczący awans w światowych rankingach, otwierają drogę do walki o najbardziej prestiżowe pasy.
Kolejna walkę Darek stoczy w maju, prawdopodobnie w Tarnowie! Szczegóły poznamy niebawem po rozmowach z władzami miasta oraz telewizją.


Info: Grzegorz Rutkowski

Komentarze...