Trzech judoków i trzy medale (WIDEO)
access_time 2011-04-17 22:03:51
W czwartek 7 kwietnia 2011 r. na matach krakowskiej Wisły został rozegrany II rzut Małopolskiej Ligi Akademickiej w judo. W imprezie tej wzięło udział około 60 zawodników z 10 szkół wyższych Małopolski. Tarnów reprezentowali w wadze -66kg Piotr Myśliwiec, w wadze -81kg Arkadiusz Michalik oraz w najcięższej kategorii wagowej +100 kg Robert Wardzała.

Zawodnicy na co dzień trenują w KS "Błękitni", pod bacznym okiem trenera Krzysztofa Sieniawskiego oraz w sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów.

Najlepiej w zawodach spisał się walczący w kat. +100 kg Robert Wardzała, który wszystkie swoje pojedynki wygrał przed czasem, tym samym zdobywając I miejsce. W fazie grupowej pokonywał kolejno Macieja Dzięgiela (Uniwersytet Jagielloński), Michała Wołocha (Krakowska Akademia) i Mikołaja Szostaka (Akademia Wychowania Fizycznego). W pół finale udowodnił swoją wyższość nad Maciejem Muzyka (Uniwersytet Jagielloński), by w finale po raz kolejny czwartkowego wieczoru pokonać Mikołaja Szostaka.

Walczący w jednej z najlżejszych kategorii wagowych -66 kg Piotr Myśliwiec, w fazie grupowej pokonał Piotra Zwoleńskiego (Akademia Górniczo-Hutnicza) a następnie Jerzego Orlofa (Politechnika Krakowska). W pół finale przegrał przed czasem z późniejszym zwycięzcą kategorii Arturem Kłysem (Akademia Wychowania Fizycznego) i ostatecznie został sklasyfikowany na 3 lokacie.

Brązowy medal zdobył również reprezentant kategori -81 kg Arkadiusz Michalik. Pomimo przegranej w pierwszej walce z Dawidem Tonderą (Uniwersytet Rolniczy) pomyślnie przeszedł walki repasażowe wygrywając najpierw z Jakubem Drapałą (Politechnika Krakowska) oraz Patrykiem Ogonowskim (Akademia Górniczo-Hutnicza) a także Przemysławem Pastuszakiem (Politechnika Krakowska). W walce o trzecią lokatę przed czasem pokonał Karola Słowika (Politechnika Krakowska).

Występ w Małopolskiej Lidze Akademickiej został poprzedzony wyjazdem tej samej trójki studentów na eliminacje strefowe Polski południowej do Akademickich Mistrzostw Polski w judo, które zostały zorganizowane w Białymstoku. Awans do finałów uzyskali Piotr Myśliwiec i Robert Wardzała.

W finałach Akademickich Mistrzostw Polski planowany jest również występ reprezentacji kobiecej. - W ubiegłym miesiącu w Białymstoku odbyły się eliminacje strefy zachodniej do Akademickich Mistrzostw Polski, w których to kwalifikacje do turnieju głównego wywalczył Piotrek Myśliwiec i ja. Nasza czwartkowa dyspozycja jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się finałem, który odbędzie się pod koniec maja w Opolu. Mamy jeszcze ponad miesiąc czasu na przygotowanie i wyleczenie drobnych kontuzji. Starty w tym roku akademickim mamy zamiar zamknąć występem sekcji AZS w Otwartych Mistrzostwach Polski w grapplingu - mówi Robert Wardzała, student PWSZ Tarnów na kierunku fizjoterapia i trener sekcji grapplingu AZS PWSZ Tarnów.