Kolejne niepowodzenie siatkarek (FOTO)
access_time 2011-10-31 10:49:16
Kolejnym niepowodzeniem PWSZ Jedynki Tarnów zakończył się mecz 7. kolejki rozgrywek w ramach drugiej ligi siatkówki kobiet. Tarnowskie zawodniczki we własnej hali przegrały 2:3 spotkanie z najsłabszą drużyną w tym sezonie MKS-em Wieliczka.
W pierwszym secie obydwa zespoły toczyły bardzo wyrównaną walkę, choć niewielka przewaga, która od początku została wywalczona przez tarnowskie siatkarki, została utrzymana do końca i to PWSZ Jedynka wygrała 25:23. Druga partia przyniosła jednak zdecydowanie gorszą grę gospodyń, które straciły zupełnie wcześniejszą dobrą dyspozycję i przegrały seta aż 15:25. W kolejnej odsłonie meczu znów sytuacja się zmieniła i tarnowianki wygrały 25:22, grając już nieco lepiej. Niestety, w czwartym secie zawodniczki PWSZ Jedynki nie wykorzystały okazji na zwycięstwo 3:1 i spisując się fatalnie przegrały 16:25. W tie-breaku zabrakło tarnowiankom szczęścia i mimo walecznej gry przegrały 14:16 i cały mecz 2:3. To już czwarta w tym sezonie przegrana w takim stosunku punktowym. Obydwa zespoły przed meczem nie miały jeszcze zwycięstwa na swoim koncie, tym razem jednak udało się wygrać siatkarkom z Wieliczki. Okazja na debiutanckie zwycięstwo w drugiej lidze dla tarnowianek będzie 5 listopada, kiedy we własnej hali podejmować będą Pogoń Proszowice. Wynik: 1 set: 25:23 dla PWSZ Jedynki Tarnów 2 set: 25:15 dla MKS-u Wieliczka 3 set: 25:22 dla PWSZ Jedynki Tarnów 4 set: 25:16 dla MKS-u Wieliczka 5 set: 16:14 dla MKS-u Wieliczka Tarnowska drużyna wystąpiła w składzie: 2 Agnieszka Brzezińska (kapitan), 4 Beata Wieloch, 6 Joanna Madzia, 8 Barbara Gębiś, 9 Weronika Wyroba, 10 Dominika Baran, 11 Ewa Stolarz, 12 Wiola Sysło, 13 Martyna Sysło, 14 Katarzyna Klaczek, 16 Sylwia Styrakowiec, 18 Paulina Jachym. Trenerkami PWSZ Jedynki Tarnów są Urszula Świerczek i Beata Wyroba. Foto: Tomasz Schenk