Koniarze i malarze
access_time 2011-05-17 16:12:20
W minioną sobotę w Furioso odbyły się pokazy jeździeckie otwierające plener malarski "Furioso – Dzieciom". Od samego rana zawodnicy prezentowali publiczności swoje umiejętności, a malarze tworzyli prace przygotowując się jednocześnie na spotkanie z dziećmi i młodzieżą.


Podczas otwarcia pleneru "Furioso – Dzieciom" wystąpiło 21 jeźdźców w 6 różnych konkurencjach. Pokazy rozpoczęła konkurencja TREC – pokaz Konia Turystycznego. Ale największym zainteresowaniem cieszyło się widowisko zatytułowane "Żywy obraz Hetmana Tarnowskiego", którego zwycięzca został nagrodzony Pucharem Prezydenta Miasta Tarnowa i nagrodami ufundowanymi przez firmy Basterly i King Horse. Zawodnicy zaprezentowali nie tylko wysokie umiejętności jeździeckie, ale i pomysłowe stroje. Nie zabrakło również emocji przy Reining Freestyle, kiedy w rytmie oldschool`owej muzyki uczestnicy prezentowali wspaniałe stroje i choreografię specjalnie przygotowaną na pokazy. Dodatkowo publiczność mogła zaobserwować jeźdźców w konkurencjach: skoki przez przeszkody, reining open i reining amator. Na zakończenie dnia zagrał zespół Natalia Kwiatkowska TRIO w klimacie smooth jazz.

Plener potrwa do najbliższego piątku. Już od poniedziałku zorganizowane grupy dzieci i młodzieży odwiedzają ośrodek Furioso. Łącznie z pleneru skorzysta 11 zorganizowanych grup z różnych szkół – w sumie ok. 350 dzieci. W trakcie ich pobytu zostaną przeprowadzone warsztaty malarskie z wybitnymi malarzami, konkurs na najlepsze prace, wykład dotyczący prowadzenia ośrodka jeździeckiego, pogadanka "Jak zaprzyjaźnić się z koniem", przejazdy bryczką i grill, a wszystko w atmosferze dobrej zabawy. Wspomniane atrakcje dla dzieci i młodzieży powiatu tarnowskiego organizuje ośrodek jeździecki FURIOSO w Starych Żukowicach.

Tygodniowy plener zakończy się wernisażem prac malarzy, którzy zaszczycili swoją obecnością ośrodek. Przeprowadzona zostanie aukcja ich dzieł na rzecz stowarzyszenia Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat” działającego przy szkole podstawowej nr 11. Specjalnie dla gości na wernisażu zagra wybitny bard – Evgen Malinovskiy, który szlaki Wysockiego zna lepiej niż ktokolwiek inny. Zakończenie odbędzie się 21 maja w Hotelu Tarnovia, początek o godz. 17:00.


Zobacz także:
FURIOSO DZIECIOM – VII PLENER MALARSKI

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A