Współpraca z Austriakami rozpoczęta - nowe możliwości dla Tarnowa
access_time 2011-05-18 11:32:13
Kilkudziesięciu przedsiębiorców z regionu wzięło udział w konferencji "Szanse i zagrożenia austriackiego i niemieckiego rynku pracy dla polskich firm".


Konferencja współorganizowana przez Marka Zielińskiego reprezentującego austriacką firmę IBV Group i Roberta Wardzałę, tarnowskiego radnego. Jej pierwsze efekty to pomysł powołania pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały misji gospodarczej w Austrii, która ułatwiałaby kontakty biznesowe polskich i austriackich przedsiębiorców

miała miejsce w hotelu Cristal Park i była reakcją na otwarcie austriackiego rynku pracy dla Polaków. Po pierwszym roboczym spotkaniu przedsiębiorców, planowane są kolejne spotkania. Jeszcze w czerwcu właściciele firm z Tarnowa i okolicy będą mogli uczestniczyć w "Forum Dyskusyjnym Tarnów – Wiedeń 2011" z udziałem wiedeńskiego mecenasa Tomasza Gaja, austriackich firm Stauss Perlite oraz Ernstburnner Kalktechnik, które szukają w naszym mieście możliwości nawiązania kontaktów partnerskich z miejscowymi firmami.

W ramach tej samej inicjatywy rozważane jest uruchomienie punktu informacyjnego dla osób zainteresowanych pracą w Austrii.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A